• DOLAR 5.769
  • EURO 6.357
  • ALTIN 269.5
  • ...
Mültecilerin cansız bedenleri kıyıya vuruyor

Meksika’dan ABD’ye gitmeye çalışan El Salvadorlu bir aile, Rio Grande nehriniden geçmeye çalışırken akıntıya kapıldılar. Akıntıya kapılan Baba Oscar Alberto Martinez ve kızı Angie Valeria'nın cansız bedeni kıyaya vurdu.

Meksika sınırından ABD'ye geçmeye çalışan 26 yaşındaki El Salvadorlu Oscar Alberto Martinez ve 23 aylık kızı Angie Valeria'nın cansız bedeni kıyıya vurdu. Bu facia akıllara, Suriye'deki savaştan kaçarak Bodrum'dan Yunanistan'a gitmeye çalışan Kurdi ailesini getirdi.

Ege'yi geçmeye çalışırken annesi Rihan ve ağabeyi Galib ile birlikte batan botta hayatını kaybeden ve Bodrum sahiline vuran bedeni Suriyeli mülteci dramının sembolü haline gelen 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin, ölümü tüm dünyada yankı uyandırmış, gazetelere manşet olmuş ve birçok siyasinin propagandası olmasına rağmen mültecilerin durumunda hiçbir değişiklik olmadı.

İnsani kriz ve mültecilerin durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. ABD Başkanı Donalt Trump'un sınırdaki sert güvenlik uygulamalarının göçmenlerin ABD’ye girmek için tehlikeli yollar seçmesine neden oluyor.

Dün Meksika’dan ABD’ye gitmeye çalışan El Salvadorlu bir baba ve kızının cansız bedenleri kıyıya vurmuştu.

Mültecilerin cansız bedenleri kıyıya vurmaya devam ederken, emperyalist ve sömürgeci ülkelerin mültecilere karışı tutumunda hiçbir değişiklik olmuyor. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir