• DOLAR 5.761
  • EURO 6.342
  • ALTIN 271.88
  • ...
İslami Cihad: Bahreyn Konferansını Ve Sonuçlarını Asla Kabul Etmiyoruz

İslami Cihad Hareketi üyelerinden biri; Filistin meselesini unutturmayı hedefleyen Bahreyn Konferansını asla kabul etmeyeceğiz açıklamasında bulundu.

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderlerinden Halid el-Betaş; Filistin meselesini unutturmayı hedefleyen Bahreyn Konferansını ve onun sonuçlarını asla kabul etmeyeceğiz dedi.

Betaş; ABD Başkanı Donald Trump, Bahreyn Konferansı vasıtasıyla Filistin milleti aleyhinde olan Yüzyılın Anlaşmasını icra etmeye çabalıyor dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Liderleri; ‘ABD, Yüzyılın Anlaşmasının ilan etmek amacıyla bazı Arap liderlerin katılacak olmaları ve hatta bu anlaşmanın bütçesinin büyük bir kısmını onların temin edeceği için Bahreyn’i ilan etti’ açıklamasında bulundu.

Betaş; Trump’ın Damadı Kushner'in Filistin’e ve Arap ülkelere 50 milyar dolar yatırıp yapılması vaadine ise bu para Filistinlilere ve Araplara Yüzyılın Anlaşmasını kabul etmeleri için verilecek büyük bir rüşvettir değerlendirmesinde bulundu.

El-Betaş; Yüzyılın Anlaşmasının sadece Filistin milletini hedef almadığını aynı zamanda Arap ümmetini de hedef aldığını vurgulayarak, konferansla eş zamanlı olarak bir çok açıklamanın ve protesto eylemlerinin yapılacağını bildirdi.

Betaş; Siyonist rejimi, ABD oluşturdu şimdi ise bazı Arap ülkeleri bu rejimi koruma görevini üstlenmiş durumdalar.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir