• DOLAR 5.665
  • EURO 6.36
  • ALTIN 259.808
  • ...
Yüzyılın Anlaşması ve Bahreyn Çalıştayı genel grevle protesto ediliyor

Bahreyn'de bu akşam başlayacak çalıştayda, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in Filistin davasını tasfiye planının ekonomiyle ilgili bölümünü sunması bekleniyor.

Gazze'de dükkânlar kepenklerini kapatırken, bankalar da açılmadı. Üniversitelerin, bakanlıkların ve mahkemelerin çoğunda işe ara verildi.

Milli ve İslami Gruplar İzleme Komitesi, bugün Bahreyn'de düzenlenecek çalıştayı protesto için Gazze Şeridi'nde genel grev yapılması, caddelere ve evlerin çatılarına siyah bayraklar asılması çağrısında bulunmuştu.

Komite yayınladığı bildiride, Gazze Şeridi sakinlerinden resmi ve sivil düzeyde bugünkü greve katılmalarını ve grevin başarılı olmasını sağlamalarını istedi.

Bildiride ayrıca yarın Gazze kentinde UNRWA binasından Birleşmiş Milletler temsilciliğine kadar protesto yürüyüşü düzenleneceği ifade edildi.

Ramallah'ta bugün ve yarın işgal karşıtı etkinlikler planlanırken, Nablus'ta bugün Bahreyn Çalıştayı'nı protesto için büyük bir yürüyüş gerçekleştirileceği kaydedildi.

Batı Yaka'nın Beytüllahim kentinde de bugün Manama'da düzenlenen çalıştayın yürüyüşle protesto edileceği ve El-Halil'de de genel grev yapılacağı belirtildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir