• DOLAR 6.775
  • EURO 7.567
  • ALTIN 378.78
  • ...
Van'da Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma bölge finali yarışması yapıldı

İl Müftülüğü Konferans salonunda yapılan yarışmaya Van ilinden ve çevre illerden gelen kadın Kur'an kursu öğreticileri katıldı.

Yarışmaya komisyon başkanı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu Üyesi İbrahim Noğman, komisyon üyeleri olarak da İl Müftü Yardımcısı ve aynı zamanda İl Müftü Vekili Sebahattin Kesti, YYÜ. Öğretim Üyesi Dr. Cemil Küçük, İpekyolu İlçe Müftüsü ve aynı zamanda İl Müftü Yardımcısı Vekili Sacit Emiri, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Elif Aydınlı katıldı.

Yarışma başında İl Müftü yardımcısı Sebahattin Kesti selamlama konuşması yaptıktan sonra yarışmada komisyon başkanı olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kıraat Kurulu Üyesi İbrahim Noğman'ın yarışma hakkında bilgilendirme yapması sonrası yarışmaya geçildi.

Yarışma sonunda Van İli Muradiye İlçesi Karahan Mahallesi Kız Kur'an Kursu öğreticisi Kübra Aydoğdu birinci olarak Manisa ilinde yapılacak olan Türkiye finali yarışmasına katılmayı hak etti.

Yarışma sonunda Iğdır'da yapılan 2019 yılı Camiler ve Din Görevlileri Arası Erkek Din görevlileri arası bölge yarışmasında birinci olan Ulu Cami Müezzin-Kayyımı İsmail Akdoğan, Kur'an-ı Kerim okuduktan sonra kendisine İl Müftülüğünce "Hadislerle İslam Külliyatı" seti hediye edildi.

Yarışmanın sonunda, birinci öğreticiye yarım altın, ikinci ve üçüncü olan öğreticilere de çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir