• DOLAR 5.7
  • EURO 6.308
  • ALTIN 269.59
  • ...
Huawei, Rus işletim sistemi için görüşmelere başlıyor

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Rusya Dijital Gelişim, Haberleşme ve Kitle İletişim Bakan Yardımcısı Mihail Mamonov, Google’ın lisansını iptal ettiği Android işletim sistemini ikame etmek isteyen Çinli teknoloji devi Huawei’in bu yaz bakanlıkla cep telefonlarında Rusya tarafından geliştirilen Aurora işletim sisteminin kullanılması konusunu görüşmeye başlayacağını söyledi.

Rusya İletişim Bakanı Konstantin Noskov, geçen gün bakanlığın Huawei ile işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdiğini belirtmişti.

Görüşmenin gündemi ile ilgili soruyu yanıtlayan Mamonov, Aurora işletim sisteminin kullanılması konusunun ele alındığını ifade etti.

Mamonov “Bu alanda çalışmalara başlayacağımız konusunda anlaştık. Ürünlerimiz en düst düzeyde fark ediliyor ve ilgi görüyor. Çin tarafı için, Huawei ve diğer teknoloji şirketleri ile nasıl çalışılacağına yönelik kapsamlı bir teklif hazırlıyoruz. Bir dizi yerelleştirme, teknoloji transferi konuları, Rusya’da araştırma ve gelişim merkezlerinin çalışma düzeni mevcut. Şimdi bunların hepsini birleştiriyoruz” dedi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir