• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
Taliban’dan sert açıklama

Taliban Hareketine Afganistan'da pek çok yerde karşı karşıya geldikleri DEAŞ ile ilgili açıklamada bulundu.

Hareketin resmi internet sitesinden “Koner’de Kuşatılan DEAŞ Liderleri Bir Kez Daha Amerikan Uçaklarınca Kurtarıldı” başlıklı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İslam Emirliği Mücahidleri, yaklaşık bir haftadan bu yana IŞİD belasına ve bu varlığa karşı Koner vilayetinin muhtelif bölgelerinde etkin operasyonlar düzenliyor.

Koner halkı da IŞİD’e karşı bu operasyonlarda Mücahidlerle birlikte omuz omuza vermiş durumda.

Koner’in çoğu bölgesi IŞİD’li mücrimlerden temizlenmiş, liderleri ve üyeleri Mezar Vadisinde bulunan Gül ilçesinin Çarkando bölgesine iltica etmeye zorlanmışken onlarca Amerikan uçağı ve onlara eşlik eden Kabil yönetimine bağlı yüzlerce kara birliği dün gece Mezar Vadisine gelip IŞİD militan liderlerini ve üyelerini aileleri, silahları ve malzemeleriyle birlikte Mücahidlerin saldırılarından ve ele geçirmesinden kurtararak alıp götürdü.

Bu, Amerikalı işgalcilerin Mücahidlerin kuşatmasına düşen IŞİD’li militanları kurtarıp Amerikan üslerine ve merkezlerine kaçıncı taşıyışı oldu!

Bu cürüm hem de Amerikalı işgalciler ve onların yerli paralı askerleri IŞİD’e karşı savaştıklarını söyledikleri ve böylece de IŞİD ismini istismar ederek işgallerini daha da uzatmak istedikleri sırada işleniyor.

Müslüman halkımız ve daha geniş çerçevede uluslararası toplum anlamalıdır ki IŞİD adı altında Afganistan’da faaliyet gösterenler -ki onlar acımasızca sivilleri, dini liderleri ve kabile büyüklerini öldürenler, camileri, sivil toplanma alanlarını, yürüyüşleri ve kent içindeki sivil yerleri hedef gözetmeksizin bombalayanlardır- mücrim Amerikalı işgalcilerin elinde bir maşadır, bu yolun her bir adımında onlara o yardım ediyor ve destekliyor.”

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir