• DOLAR 5.665
  • EURO 6.36
  • ALTIN 259.808
  • ...
İŞKUR’dan engelli ve eski hükümlülere destek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından engelli ve eski hükümlülerin istihdamı desteklenirken, kendi işini kurmak isteyenlere de hibe imkânı sunuluyor. 

Engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmasını, engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmesi ve rehabilitasyonunu hedefleyen hibe projelerinin finansmanı belli sayıda engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından karşılanıyor.

İŞKUR Batman İl Müdürü Besim Eviz, “Girişimcilik belgesine sahip engeli ve eski hükümlülere yönelik verilecek desteklerin amacı, engelli kardeşlerimizin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmelerine yardımcı olmaktır. Hibe programına ilişkin başvuru rehberi www.iskur.gov.tr adresinde duyurular kısmında yayınlanırken, başvurular 28  Haziran 2019 tarihinde sona erecek. İŞKUR'a kayıtlı 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartının arandığı hibe programı için hazırlanan projeler, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek.” denildi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir