• DOLAR 6.774
  • EURO 7.569
  • ALTIN 378.281
  • ...
3 haftada 76 PKK'li öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Harekâtı’nın başladığı 27 Mayıs’tan bu güne kadar Zap, Avaşin, Basyan, Gara, Metina ve Kandil bölgelerinde toplam 76 PKK’linin öldürüldüğünü açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "27 Mayıs tarihinde Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlatılan Pençe Harekâtı planlandığı gibi başarılı şekilde devam ediyor. PKK’lı teröristler başta olmak üzere kullandıkları sığınak, barınak, mağara, mühimmatlar ve yaşam malzemeleri de arama tarama faaliyetleri ile tespit edilerek teker teker imha ediliyor." denildi.

Açıklamada, "Pençe Harekâtı ile koordineli olarak Irak kuzeyinde terör örgütünün barınmaya çalıştığı diğer bölgeler de vurulmaya devam ediliyor. 27 Mayıs tarihinden bu yana  Zap, Avaşin, Basyan, Gara, Metina ve Kandil bölgeleri de hava harekâtları ve kara ateş destek vasıtaları ile birçok kez vuruldu. Son olarak Metina ve Kandil bölgelerine hava harekâtı düzenlenerek 7 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece Pençe Harekâtı’nın başladığı 27 Mayıs’tan bu güne kadar Irak’ın kuzeyinde toplam 76 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Bunların 51’ini Pençe Harekâtı kapsamında Hakurk bölgesinde etkisiz hale getirilenler oluşturdu." ifadelerine yer verildi.

Tuzaklanan 80 mayın ve EYP imha edildiği, 15 sığınak ve barınak daha kullanılamaz hâle getirildiği aktarılan açıklamada, böylece PKK’nin Hakurk bölgesinde toplam 133 mağara ve sığınağı içerisindeki yaşam malzemeleriyle birlikte imha edildiği kaydedildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir