• DOLAR 6.817
  • EURO 7.557
  • ALTIN 376.378
  • ...
Çocuklarda çevre bilincini oluşturmak için uçurtma şenliği düzenlendi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi.

Tarihi El Aman Hanı’nda düzenlenen uçurtma şenliğine 4 okuldan toplam 300 öğrenci katıldı. Etkinliğe katılan öğrencilere birer adet uçurtma dağıtıldı. Uçurtmalarını alan çocuklar aile ve öğretmenlerinin yardımıyla doyasıya eğlendiler.

Çevreyi temiz tutma bilincini aşılamak ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen programın ardından çocuklara öğle yemeği ikram edildi. Programla ilgili açıklamada bulunan Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Aras, çocuklarda bir farkındalık ve çevre bilincini oluşturmak için böylesi bir etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Aras, “5 Haziran dünyada çevre günü olarak kutlanmaktadır. Bu yıl Ramazan Bayramı’na denk geldiği için bu hafta kutlamaya başladık. Çevre bilincinin oluşturulması için okullarımızda programlar düzenledik. Yaklaşık 3 bin öğrenciye bu eğitimi verdik. Okullarda konferanslar verdik. Mühendislerimiz birçok sınıfta derslere girdiler. Bu etkinliklerin bir devamı olarak bugün de tarihi El Aman Hanı’nda uçurtma şenliğini düzenledik.” dedi.

“Çocuklarımız üzerlerine düşeni yapacaklar”

Amaçlarının genç beyinlere ve çocuklara çevre bilincini aşılamak olduğunu belirten Aras, şunları söyledi:

“Amacımız genç beyinlere ve çocuklara küçük yaşlarda çevre bilincini aşılamaktır. Aileden başlayarak okul, öğrenci üçgeninde çevreye duyarlı, çevreyi bir emanet olarak gören, çevreyle bütünleşen bireyleri yetiştirmektir. Öğrencilerimizi araçlarla buraya taşıdık. Kendilerine uçurtma verdik. Burada eğlendikten sonra öğle yemeklerini vereceğiz. Daha sonra çocukları yeniden araçlarla okullarına bırakacağız. İyi bir katılım ve güzel bir ilgi var. Allah’ın bize emanet ettiği çevrenin muhafazası noktasında çocuklarımız, üzerlerine düşeni yapacaklar. Çocuklardan başlayarak bütün bir topluma bu çevreciliğin aşılanması gerektiği kanaatindeyim.”

Uçurtma şenliğine katılan çocuklar ise çok güzel eğlendiklerini belirterek, bu tür etkinliklerin çoğaltarak devam ettirilmesini istediler. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir