• DOLAR 6.818
  • EURO 7.592
  • ALTIN 381.141
  • ...
Hakurk'ta 13 odalı mağara tespit edildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

27 Mayıs tarihinde Hakurk bölgesinde başlayan Pençe Harekatı’nda PKK’ya ait sığınak, barınak, mağara, EYP ve mühimmatlar imha edilmeye devam ediliyor.

Şu ana kadar 43 PKK'linin öldürüldüğü operasyonlar hakkında bilgi veren Milli Savunma Bakanlığı, son olarak 13 odalı bir mağaranın tespit edildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 13 odalı mağaranın 4 ayrı girişinin bulunduğu belirtilerek Mağarada pek çok yaşam malzemesinin yanı sıra 200 adet elektrikli fünye, 100 adet normal fünye, 15 adet hazırlanmış pil düzeneği, 2 çuval amonyum nitrat, 1 adet nikon dürbün, 15 adet AK-47 şarjörü, 13 adet gaz maskesi, T3 havan nişan aleti, 2 adet av tüfeği ve muhtelif çapta mühimmat bulunarak imha edildi." denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bir başka bölgede tespit edilen sığınakta ise yaşam malzemelerinin yanı sıra 12 adet hazırlanmış elektrik düzenekli amonyum nitrat EYP düzeneği, 12 adet basma düzenekli EYP, 12 adet pil düzeneği daha ele geçirildi. Farklı bir tepede ise 6 Adet ÇNRA/Katyuşa mühimmatı, 2 çuval amonyum nitrat, 4 çuval çimento ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Terör örgütü PKK tarafından silah tamir atölyesi olarak kullanıldığı belirlenen bir başka mağarada da 1 adet 3.5 kw jeneratör, 2 adet av tüfeği (biri sağlam), 1 varil AK-47 dipçiği, 9 adet BKC MK. RF. tamburası ve tamir sandıkları bulunarak imha edildi.

Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde başarılı şekilde devam eden Pençe Harekâtında terör örgütü PKK tarafından EYP üretim yeri olarak kullanıldığı tespit edilen mağara ve sığınaklar imha edildi." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir