• DOLAR 6.866
  • EURO 7.788
  • ALTIN 400.341
  • ...
CHP adayının maskesi düşüyor

DOĞRUHABER

Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketi Trabzon’a giden CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, daha sonra Giresun ve Ordu’ya geçti. Ordu’da miting yapan İmamoğlu, şehirden ayrılırken büyük bir skandala imza attı. İstanbul gibi milyonlarca kişinin yaşadığı metropolü yönetmeye talip olan CHP’nin adayı, öyle bir hakkı olmamasına rağmen havalimanına VIP’ten girmek isteyince polislerle tartıştı. Ordu Valisi Seddar Yavuz ile havaalanında görevli personel ve polislere hakaret eden CHP adayı daha sonra kentten ayrıldı.

“BU VALİ TAM BİR İT”

Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan “VIP Salonlarından sadece Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünce bildirilen listede belirtilen makam sahipleri yararlanır” hükmü hatırlatılan CHP’li heyet, kendilerine yöneltilen tüm izahat ve ikazlara aldırış etmeyip polise mukavemette bulundu. Görevli polisleri iterek VIP salonunu işgal eden CHP’liler aprona çıkmalarına izin verilmeyince tekrar otoparka yöneldi. Bu esnada CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, kendisine refakat eden polislere hitaben “Bu vali tam bir it” dedi.

YİNE YALANA SARILDI

Otoparka yürürken beraberindeki FOX muhabirine konuşan İmamoğlu, kendisini savundu. Torun’un Ordu’da kalacağını gizleyen İmamoğlu, “Milletvekilimizle beraber uçağa binecektik. Milletvekilimizle de olsa uçağa binemeyeceğimize dair Vali Bey VIP’e talimat vermiş” diyen CHP’nin İstanbul adayı yine mağdur rolüne soyundu. Ordu Valisi Seddar Yavuz’u hedef göstermekle kalmayan İmamoğlu, “Biz gider öbür kapıdan da gireriz, önemli değil. Vali Bey devlet adamı değilmiş” şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Ordu Valiliği’nden yaşananlara ilişkin açıklama

CHP adayının Ordu-Giresun Havalimanında VİP salona alınmamasıyla ilgili Ordu Valiliği açıklama yaptı.

ORDU

Ordu Valiliği, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanında VIP salona alınmamasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, İmamoğlu'nun hakkı olmadığı halde VIP salonuna zorla girmeye çalıştığını ve orada bulunan personele hakaret ettiğini belirtti. İmamoğlu'nun kendisine refakat eden polislere hitaben "Bu Vali tam bir it" ifadelerini kullandığı belirtilen açıklamada söz konuşa hakaretlerle ilgili soruşturma açılacağı kaydedildi. Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Fox TV’de yayınlanan 'Çalar Saat' adlı programda ve bazı internet haber sitelerinde; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu-Giresun Havalimanında VIP salonuna alınmadığı yönünde yapılan haberler üzerine açıklama yapılması zarureti doğmuştur. 05.06.2019 Çarşamba günü saat 20.00 sıralarında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ’nun özel uçakla Ordu-Giresun Havalimanından İstanbul’a seyahat edeceği bilgisi üzerine güvenlik açısından gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Aynı gün saat 22.20 sıralarında konvoy eşliğinde Havalimanının VİP otoparkına giriş yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit TORUN, Ekrem İmamoğlu ve kafiledekiler araçlarından inerek, VIP giriş kapısından terminal binasına giriş yapmak istemişlerdir. Bu teşebbüs üzerine, Havalimanı Mülki İdare Amirliğine bildirilen 14 kişilik Uçak Yolcu Manifestosunda (Ekrem İmamoğlu, Neslihan İmamoğlu, Hasan İmamoğlu, Hava İmamoğlu, Murat Ongun, Fatih Keleş, Veysel Taşdemir, Zilan Karakurt, Onur Günal, Gülşah İnce, Çağlar Güner, İrem Şahin Seles, Sedat Sarp)  VIP Salonunu kullanma hakkına sahip kişi olmadığı, kendilerine ifade edilmiştir. VIP Salonunu kullanma konusunda ısrarcı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’a, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram tarafından Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan ‘VIP Salonlarından sadece vip listede belirtilen makam sahipleri yararlanır’  hükmü hatırlatılarak, kendilerine Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin Rical Listesinde bulunmadıklarından VIP salonuna alınamayacağı belirtilmiştir."

HAKARET İÇERİKLİ İFADELERLE İLGİLİ YASAL İŞLEMLER VALİLİĞİMİZCE BAŞLATILACAKTIR

İmamoğlu ve beraberindekiler zor kullanarak VIP salonuna girmeye çalıştıkları belirtilen açıklamada, "Bu izahat ve ikazlara aldırmayan Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler, VIP salonu kapısında görev alan polis memurlarına mukavemet etmek ve onları itmek suretiyle VIP salonuna zorla girmek istemişlerdir. Bu esnada Aprona çıkış kapısı önünde gerekli önlemler alınmış olup, grubun Aprona çıkmasına izin verilmemiştir. Aprona çıkmasına izin verilmeyen grup, tekrar VIP otoparka yöneldiği esnada, VIP salonu içerisindeyken Ekrem İmamoğlu kendisine refakat eden polislere hitaben 'Bu Vali tam bir it' ifadesini kullanmıştır." denildi. Açıklamanın devamında "Grup, daha sonra iç hatlar gidiş terminaline yönelmiş ve bu noktaya geldiklerinde, gruba sivil havacılık prosedürü gereği dokunulmazlığı bulunan Milletvekili hariç diğer şahısların kapı dedektörlerinden aranmak suretiyle geçmeleri gerektiği hatırlatıldığında, şahıslar bu ikazlara da aldırmayarak, hepsi birden aranmadan geçmek istemişlerdir. Bu esnada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, polis memurlarına hitaben, Polislere ve devlet büyüklerine hakarette bulunmuştur. Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan olayla ilgili gerekli kamere kayıtları mevcut olup, hakaret içerikli ifadelerle ilgili yasal işlemler Valiliğimizce başlatılacaktır." İfadeleri kullanıldı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir