• DOLAR 5.788
  • EURO 6.404
  • ALTIN 271.88
  • ...
"Vahdet ve kardeşlik ayını hayatımızın tamamına yansıtmak zorundayız"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir program düzenleyerek halkla bayramlaştı.

Programda konuşan HÜDA PAR Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, Kur’an ayı Ramazan’da edinilen güzel hasletlerin hayatın tamamına yansıtılması gerektiğini ifade etti.

Altunkaynak,  “Ramazan Bayramı’nız kutlu ve mübarek olsun.  Kur'an ayı olan Ramazan'ın bitiminden sonra toplum olarak çok güzel hasletleri elde ettik. Kur’an ayı olan Ramazan ibadet ve taat ayıdır. Huzur ve kardeşlik ayıdır. Bunu gördük ve yaşadık.  Allah'tan temennimiz, elde ettiğimiz güzelliklerin devamının sağlanmasıdır. Bunu gerçekleştirdiğimiz oranda Allah'ın izniyle çok güzel işlere imza atacağımızı biliyor ve inanıyoruz. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Günahlardan arınma ayıdır. Kurtuluş vesilesidir. Bu vesileyle vahdet ve kardeşlik ayını hayatımızın tamamına yansıtmak zorundayız. Ramazan ayı terbiye ayıdır. Bu kutlu aydan ne kadar istifade ettik, bunu gelecekteki yaşantımıza yansıtırsak bir faydasını sağlamış oluruz.” dedi

“Emperyalistler gücünü dağınıklığımızdan almaktadırlar”

Emperyalistlerin güçlerini ümmetin dağınıklığından aldığını belirten Altunkaynak,  “Bugün dünyanın dört bir yanında Müslümanların kanları oluk oluk akmaktadır. Bununla birlikte böyle buruk bir Ramazan Bayramı'nı yaşamamıza rağmen Allah'ın bir lütfü ve inayeti olarak bize sunmuş olduğu bir Bayramı da idrak etmenin sevinci içerisindeyiz. Bugün dünya emperyalizmi maalesef dünyanın dört bir yanında Müslümanlara karşı tahakkümünü sürdürmektedir. Bunun nedeni ve neticesi şudur ki;  bu zalim ve müstekbirler, emperyalistler güçlerini bizim dağınıklığımızdan almaktadırlar. Eğer biz Allah ve Resulü'nün istediği şekilde birlik ve beraberliğimizi sürdürebilseydik bugün uçak hızıyla 17 saat uzakta olan zalim ve emperyalist Amerika İslam topraklarına tahakküm edemeyecekti .” ifadelerini kullandı.

“Kardeşliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak durmalıyız”

 Emperyalist sisteme karşı ancak birlik ve beraberliğin korunması ve kardeşliğimizi zedeleyecek davranışlardan uzak durulması gerektiğini ifade eden Altunkaynak, “Dolayısıyla bunu başarabilmek için öncelikle kardeşliğimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Bizi biz yapan ahlaki ve insani değerleri ön plana çıkarmamız gerekiyor. Ancak o şekilde başarabiliriz. Bunu başarmanın formülü şudur ki; ölüm korkusunu ve dünya sevgisini elimizin tersiyle itmek zorundayız. Bunu başardığımız zaman da aynı şekilde ancak başarı kat etmiş oluruz. Bu vesileyle birlik ve beraberliğimize halel getirecek davranışlardan akrep ve yılandan kaçınırcasına kaçınmak zorundayız. Özellikle toplumun her sıkıntısına koşmak zorundayız. Nemelazımcılığı bir kenara atmamız lazım. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesini bertaraf etmemiz lazım. Yılan yılansa dokunacaktır. Bana dokunmasa yanımdaki komşuma, kardeşime dokunacaktır. Bu anlayışı kırmamız lazım. Bu algıların bertaraf edilmesi lazım. Kardeşlik duygularıyla hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Bu bayramın tüm İslam âlemine, bölgemize hayırlar getirmesini yüce Allah'tan temenni ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı Allah hepinizden razı olsun.” Dedi

Bayramlaşma programına katılan vatandaşlar ise, bu tür etkinliklerin birik ve beraberliğin sağlanması açısından çok önemli ve gerekli olduğunu ifade ederek bunu sağlayan HÜDA PAR'a teşekkür ettiler.

Program yapılan ikramların ardından, salâvatlar eşliğinde vatandaşların bayramlaşmasıyla sona erdi. (Süleyman Tunç-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir