• DOLAR 6.744
  • EURO 7.585
  • ALTIN 368.155
  • ...
Bayramın ve Ramazan sofralarının vazgeçilmezi: Tulumba tatlısı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bayrama sayılı günler kala vatandaşları, bayram tatlısı telaşı sardı.
Baklava ve kadayıf gibi tatlı çeşitlerinin fiyatlarının yüksek olması, orta ve dar gelirli vatandaşı tulumba tatlısına yönlendiriyor.

Ramazanda sofralarda eksik olmayan tulumba tatlısı, dar gelirli vatandaşlar için bayramın da ilk tercihi. Fiyatının uygun olması nedeniyle rağbet görüyor.

Tulumba tatlısının yapımında kullanılan malzemeler bayram öncesi zamlanmasına rağmen orta ve dar gelirli vatandaşlar için zam yapmadıklarını belirten tulumba tatlısı üreticisi Seyit Ali Baydur, fiyatı ve kalitesiyle vatandaşların Ramazan ve bayramda en çok tercih ettiği tatlı çeşitlerinden birinin de tulumba tatlısı olduğunu söyledi.

Kilosunu 13 TL’ye satışa sunduklarını dile getiren Baydur, şunları söyledi: “ Ramazan sofrasının vazgeçilmezi olduğu gibi bayram ikramının da gözdesidir. 2002 yılından bu yana tulumba tatlısını üretiyorum. Zahmetli bir iştir. Vatandaşlarımızın memnun kalması için emek sarf ediyoruz Şu an vatandaşların yoğun talebi var. Aldığımız siparişleri yetiştirmek için gece mesaiye başlayacağız.” dedi.(Şükrü Tontaş-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir