• DOLAR 5,7307
  • EURO 6,2932
  • ALTIN 279,994
  • ...
Nasrallah: Körfez'de yaşananlar Yüzyılın Anlaşması ile bağlantılı

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, işgalci siyonistlerin Güney Lübnan'dan çekilmesinin yıldönümü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Nasrallah, "Körfez bölgesinde yaşanan gerilim ve İran'ın hedef alınmasının, Yüzyılın Anlaşması ile ciddi bağlantısı vardır." ifadesini kullandı.

Dünya Kudüs Günü'nün yaklaşmasına değinen Nasrallah, "Bu günde Aşura Meydanı'nda yürüyüşler düzenleyeceğiz. Herkesin bu etkinliklere katılmasını isteriz. Çünkü 'Yüzyılın Anlaşması' gibi meseleler gündemdedir. Bu planın yürürlüğe girmesi için Bahreyn'de yapılması beklenen ekonomi çalıştayı ilk adım olarak atılıyor. Daha sonra da yeni kararlar alınacak. Bu plana karşı çıkmak bizim üzerimize düşen bir sorumluluktur." dedi.

İşgalci siyonistlerin Güney Lübnan'dan 25 Mayıs 2000'de çıkarılmasının bütün bölge için tarihi bir gün olduğunu belirten Nasrallah, "2000 yılındaki direniş ve zafer olmasaydı, Lübnan'ın güneyi veya bazı kesimleri tıpkı Kudüs ve Golan Tepeleri'nde olduğu gibi ABD Başkanı Donald Trump tarafından israile hibe edilirdi." dedi.

Siyonistlerin Lübnan'daki yenilgiyi unutmayacağını kaydeden Nasrallah, "Bu savaştan önce Arap-israil çatışmasında Lübnan zayıf bir bölge olarak görülüyordu. Ama şimdi çok güçlü bir konumdadır. Düşman da bu gerçeği bildiği için Lübnan'ı stratejik tehdit olarak nitelendiriyor. Ama biz bunu stratejik tehdit değil, 'savunma ve caydırıcılık gücü' olarak adlandırıyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir