• DOLAR 5,7288
  • EURO 6,2895
  • ALTIN 280,101
  • ...
Filistinli esirlerin kaldığı hapishaneler adeta fırına dönüştü

Filistin Esirler Merkezi, bugün Filistin'i vuran sıcak dalgası yüzünden işgalcilerin, Nakab Çölü'nde bulunan cezaevlerinde çok zor şartlar yaşandığını ve çok aşırı bir sıcağın hâkim olduğunu dile getirdi. Nakab Çölü'nde bulunan cezaevleri ise Nakab, Ramon, Nefha ve Eyşel cezaevleri.

Filistin Esirler Merkezi, sahradaki cezaevlerinde tutulan esirlerden aldığı bilgilere dayanarak yaptığı açıklamada, bugün Filistin'in tümünde etkisini gösteren sıcağın söz konusu cezaevlerinde çok daha fazla etkili olduğunu ve sıcaklık derecesinin normalin çok üstünde olduğunu ifade etti. Ramazan ayı dolayısıyla esirlerin oruç tutuyor olmaları sıcaktan daha fazla etkilenmelerine neden oluyor.

Cezaevlerinde doğru düzgün serinletme sisteminin bulunmaması ve koğuşların sıkıca kapatılması, sıcakların esirler üzerinde etkisini daha fazla göstermesine yol açıyor.

Filistin Esirler Merkezi adına konuşan Riyad El-Eşkar, sıcaklar yüzünden esirlerin bazı sağlık sorunlarına maruz kalmalarından endişe ettiklerini dile getirdi.

Eşkar, sıcakların aşırı artmasının çölde bazı tehlikeli ve zehirli haşeratın ortaya çıkmasına da neden olduğunu hatırlatarak, bunların da esirler açısından tehdit oluşturduğunu vurguladı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir