• DOLAR 6.057
  • EURO 6.569
  • ALTIN 308.14
  • ...
Ramazan'da işçiler gece vardiyasında
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki bir tekstil firması, oruçlu olan personellerine kolaylık sağlamak için işyerinde gece vardiyasını başlattı.

Oruç ve sıcaklık nedeniyle birçok sektörde işçiler, işlerini iftardan sonra yapıyor. Sıcaklığın 35 dereceyi bulduğu Silopi'de, 200'ü aşkın kişiye istihdam sağlayan bir tekstil firmasında, oruç tutan çalışanlara kolaylık sağlanması için mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Daha önce 08.00-17.00 olarak uygulanan mesai saatleri, Ramazan ayı dolayısıyla 21.30-06.30 olarak yeniden düzenledi. İftarın ardından gelen işçiler, sabaha kadar çalışıyor.

Firma temsilcilerinden Fatma Yıldız, işçilerin ibadetini de gözeterek çalışanlara kolaylık sağlamak için mesaiyi geceye aldıklarını söyledi.  Yıldız, ilçede hava sıcaklığının gündüz 35 dereceyi aşması dolayısıyla zorlanan işçilerin talebi üzerine yapılan değişikliğin üretimi artırdığını kaydetti.

İşçilerden Züleyha Oğrak, oruçlu halde çalışırken zorlandıklarını belirterek, yapılan yeni uygulamadan memnun olduklarını ifade etti.

Dilan Sunlug ise, yeni düzenleme ile daha verimli çalıştıklarını dile getirerek, kolaylığı sağlayan firma yetkililerine teşekkür etti. (Ahmet Uçar-İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir