• DOLAR 6.741
  • EURO 7.599
  • ALTIN 370.225
  • ...
​Kur’an kursu çocuklarının yılsonu etkinliği göz kamaştırdı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bitlis İl Müftülüğü bünyesinde eğitim gören 4-6 yaş Kur’an kursu çocukları tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi. Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rahva Yerleşkesi Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik, İstiklal Marşı’nın ardından minik çocukların Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Birbirinden güzel ve anlamlı etkinliğin yapıldığı programda, minik çocukların canlandırdığı mehter takımı ve kıyafeti büyük alkış topladı.

Sahnede kurulan maketten Kâbe’nin etrafında temsili yapılan tavaf ise gerçeğini aratmadı. Seslendirilen ilahiler, sergilenen birbirinden güzel oyun, yapılan dualar, seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. Yoğun bir katılımın sağlandığı program, çeşitli etkinliklerle devam etti. Miniklerin sergilediği performans, seyircilerin büyük takdirini aldı.

“Yarının büyükleri olacak olan çocuklarımız, bize Allah’ın bir emanetidir”

Yaklaşık 2 buçuk saat süren etkinlikte konuşan Bitlis İl Müftüsü M. Feysal Geylani, bugünün küçükleri ve yarının büyükleri olacak olan çocukların, Allah’ın bize bir emaneti olduğunu söyledi.

Geylani, “ 4-6 yaş gurubu öğrencilerimize neyi verirsek onu alacak. Onlar bize Allah’ın bir emanetidir. Hepimizin onlara karşı sorumluluğumuz var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek yıllarda bu daha iyi olacak. Bu bir başlangıçtı. Anne ve babalar olarak bu evlatlarımıza sahip olalım. İyi bir nesil yetiştirirsek, dünyamız da ahiretimiz de mamur olur. Ahirette bu çocuklar bizlere şefaatçi olurlar. Rabbim Ramazan-ı Şerif’inizi mübarek etsin. Bu çocukları da ülkesine, milletine, vatanına hayırlı evlatlar kılsın. Dinine hizmetkâr kılsın. Ömürleri uzun, amelleri salih olsun.” dedi.

 Bitlis Vali Yardımcısı Tamer Kılıç ise böylesi güzel bir programı organize ettiklerinden dolayı il müftülüğü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl müftülüğü tarafından düzenlenen 4-6 yaş Kur’an kursu çocuklarının yılsonu etkinliği, çocuklara verilen ödüllerin ardından, yıl boyunca çocukların Kur’an kurslarında yaptıkları çalışmaların sergilendiği serginin gezilmesiyle sona erdi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir