• DOLAR 6.864
  • EURO 7.775
  • ALTIN 393.589
  • ...
Ramazanda tarım işçilerinin zorlu mesaisi 
Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında inşa edilen devasa kanallar sayesinde suyla buluşan verimli topraklarda pamuk ve sebze üretiminde çalışan işçiler, yaklaşık 35 derece sıcaklıkta zorlu mesai yürütüyor.
Suruç ilçesinde de işçiler, çocuklarıyla beraber sabahın erken saatlerinde tarlaların yolunu tutuyor. Sıcağa rağmen oruçlarını tutmayı da ihmal etmeyen işçiler, var güçleriyle evlerine ekmek götürebilmek için çalışıyor.
Bilge Mahallesi'ndeki pamuk tarlasında çalışan Mehmet Deniz Aydeniz, yaptığı açıklamada, ramazan ayında tarlada çalışmanın sıcaklıkların artmasıyla birlikte biraz daha zorlaştığını söyledi.
Ramazan ayında çalışma saatlerinde düzenlemeye gittiklerini anlatan Aydeniz, "Havalar sıcak olduğundan işlerimizi sabah erken saatlerde ve ikindi serinliğinde yapıyoruz. Öğle sıcağında çalışmak zor olduğu için genelde o saatlerde dinleniyoruz. Gün geliyor sıcaklıklar 45 dereceyi buluyor. Ekmek parası için mecburen çalışmak zorundayız." dedi.
Tarım işçisi Ömer Caymaz da tarlaya sabahın erken saatlerinde geldiğini dile getirdi. Çalışma koşullarının zorluğuna değinen Caymaz, "Zor şartlar altında çalışıyoruz. İşimiz zaten zor, oruç da eklenince daha çok zorlaşıyor. Bizim memlekette bilindiği üzere havalar çok sıcak. Sıcaklığa rağmen eve ekmek götürmek için mücadelemizi sürdürüyoruz." diye konuştu.
 
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir