• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
​Nijeryalı çocuklara iftar yemeği

Uluslararası Yardım Kuruluşu (İnternational Help Organization) Avrupa Yetim Eli, '2019 Ramazan' ayı yardım çalışmaları kapsamında Afrika'da bulunan Nijerya ülkesinin Lagos şehrinde yetim ve öğrencilere iftar yemeği vermeye devam ediyor.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Nijerya'da da hayır çalışmalarında bulunan Avrupa Yetim Eli, Lagos'a bağlı Itele Ogun State semtinde Ensar Sohbet Grubu Porz ile hayırsever Kevser katkılarıyla iftar yemeği verdi.

İkindi namazının ardından Itele Ogun State semt meydanında kurulan dev kazanlarda yemekler pişirilip hazırlandı. Okunan akşam ezanın ardından iftar yemeği öncesi kadın erkek, çocuk yaşlı herkes toplu bir şekilde Morkaz Nuris Selam Lı İlemıl Arobiy El İslamiy Camisi'nde cemaatle namaz kıldıktan sonra meydanda kurulan yer sofrasında oturarak oruçlarını açıp yemeklerini yediler.

Her akşam verilen iftar yemekleriyle ilgili bilgi veren Avrupa Yetim Eli Köln Temsilcisi Cahit Ataş, "Avrupa Yetim Eli olarak '2019 Ramazan' programı dâhilinde Afrika'nın Nijerya ülkesine geldik. Günlük iftar programlarımız var. Bugünde yetim kimsesiz öğrencilere iftarınızı paylaştınız. Tabiri caiz ise elinizdeki, önünüzdeki tabağınızı Afrika'daki yetimlere uzattınız. 'Buyurun biz de aşımızı sizinle paylaşıyoruz' dediniz ve cebinizdeki imkânlarınız dâhilinde yardımlarınızı buradaki yetim ve kimsesizlere gönderdiniz. İftarlarınızı paylaştınız." şeklinde konuştu.

Yardım çalışmaları her zaman devam ettiğini dile getiren Ataş, "Bundan sonra da önümüzde kurban projelerimiz var. Sadece ramazanlarda değil senelik 3-4 defa periyodik şekillerde Afrika'da yardımlarımız devam ediyor. Desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyoruz. Yardımlar yetersiz geliyor. Afrika coğrafyasına desteklerinizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir