• DOLAR 6.836
  • EURO 7.588
  • ALTIN 380.638
  • ...
Uluslararası yapay zeka yarışmasında Filistin başarısı

TEKNOLOJİ SERVİSİ

ABD'de düzenlenen Uluslararası Okullar Arası Yapay Zeka Yarışması'nda Filistin ekibi, küçük ve büyük ekipleri geçerek altın madalya kazandı.

Eğitim ve Öğretim Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre Beytlahim Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Dönüş Kızlar Lisesi öğretmeni Rana Hayr ve öğrenci olan kızı Silina Kamasiye'nin geliştirdiği "Çizimlerim Benden Söz Ediyor" projesiyle Filistin ekibi dünya çapında en başarılı ekip ödülüne layık görüldü. Ekip kazanan projeyi sanayi uzmanlarına, meslek organlarına ve büyük sanayi kuruluşlarına takdim etti. Bu projenin zorbalığa maruz kalma durumunun ve 6-12 yaş arasındaki öğrencilerin kabiliyetlerinin kendilerine özel çizimleri vasıtasıyla ortaya çıkarılması konusunda işe yaradığı ifade edildi.

Eğitim ve Öğretim Bakanı Mervan Avratani bu değerli ve Filistinlinin kimliğinin silinmesi için yürütülen tüm çabalara rağmen onun öne çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan ödülle onur duyduklarını ifade etti. Bakan bu ödülün aynı zamanda bu halkın aleyhindeki tüm komplolardan daha büyük olduğunu, ilim, keşif ve ayrıcalık konusundaki kararlılığını ortaya koyduğunu dile getirdi. Bakan Avratani, Filistinlilerin bölgesel ve uluslararası düzeyde bilimsel başarılarını ortaya koymak için faaliyetlere katılmak amacıyla ortaya koyacakları hiçbir çabanın önüne geçmeyeceklerini belirtti.

Filistinlilerin ilk kez katıldığı Uluslararası Okullar Arası Yapay Zeka Yarışması'na 13 ayrı ülkeden binlerce öğrenci, öğretmen ve veli katılmıştı.

Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir