• DOLAR 5,7299
  • EURO 6,2894
  • ALTIN 280,116
  • ...
İkinci el taşıt satanlara yetki belgesi verildi

Batman Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle uğraşan esnafa yetki belgesi verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, Batman’da ilk ikinci el motorlu kara için yetki belgesi verdiklerini söyledi.

Kalkan, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, ikinci el motorlu kara taşıt ticaretinin güvenli bir ortamda yapılması ve meslek mensuplarına duyulan güvenin, hizmet kalitesinin ve tüketici memnuniyetinin artırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Kalkan, “Batman mevcut oto galericileri sitesi, kısa zamanda açılacak olan Batman auto, store, oto galericileri sitesi ve fiziki yerleri uygun olan esnaflarımızın, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretini rahat bir şekilde yapabilmeleri için Ticaret İl Müdürlüğünden herhangi bir ücret ödemeden iş yerlerine yetki belgesini alacaklardır. 6585 sayılı perakende ticaretin düzenlemesi hakkındaki kanuna dayanılarak hazırlanan ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti hakkında yönetmelik çerçevesinde Batman Pazaryeri Mahallesi'nde bulunan oto galerici sitesi yönetimiyle yaptığımız görüşmeler ve öneriler doğrultusunda yetki belgesini almak için ilk müracaatı yapanlara tarafımızdan yetki belgesi verildi.” dedi.

Açıklamasının devamında Kalkan, şunları söyledi:

“Kurumumuzun asıl amacı sektörün yasal altyapıya kavuşturulması, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, nitelikli insan kaynağı yaratılması, ikinci el motorlu kara taşıt ticaretinin güvenli bir ortamda yapılması ve meslek mensuplarına duyulan güvenin artırılması, hizmet kalitesinin ve tüketici memnuniyetinin artırılması hedeflenmektedir. Esnafın bir an önce eksiklerini tamamlamaları sonrasında İl Müdürlüğümüze İETT sistemi üzerinden müracaat etmeleri durumunda yasal çerçeveler içerisinde her türlü bilgi ve yardım için yanlarında olacağımızı özellikle belirtmek isteriz.” (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir