• DOLAR 5,7299
  • EURO 6,2894
  • ALTIN 280,116
  • ...
600 konut yeni sahibini buldu

TOKİ Batman'da 600 yeni konut inşa ediyor. Emekliler için yapılacak ve 6 bin 220 kişinin başvurduğu konutlar bugün yapılan kura ile sahiplerini buldu.

Kuyubaşı Köyü mevkiinde TOKİ tarafından yapılmakta olan 600 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için tören düzenlendi.

Kent merkezindeki kapalı spor salonunda düzenlenen törende 600 konut için kuralar çekildi. Noter huzurunda çekilen kurayla belirlenen hak sahiplerinden çoğu ilk kez ev sahibi olma mutluluğunu yaşadı.

Batman Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen, noter huzurundaki ilk kurayı çeken isim oldu.

Ekmen daha sonra yaptığı açıklamada, TOKİ tarafından Batman'da yeni konutların yapılması gerektiğini ifade etti.

Ekmen, "Batman'da TOKİ'nin yapacağı konutlar için 6 bin 600 kişi başvurdu. Bunların 200'e yakını ev sahibi olduğundan elendi. Batman'da toplamda 600 konut yapılacak. Konut sahibi olmak isteyen emekliler, engeliler, gazi ve şehit aileleri ile vatandaşlar da başvuruda bulundu. Konut sayısının azlığı yapılan müracaattan da beli oluyor. Bu müracaatlara göre Batman'da binlerce kişinin evsiz olduğu ya da kirada olduğunu anlaşılıyor. Beklentimiz yapılacak konut sayısının Batman için artırılmasıdır. Biran evvel 600 değil, 10 bine yakın konutun Batman'a yapılması gerekiyor." diye konuştu.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir