• DOLAR 5.585
  • EURO 6.211
  • ALTIN 271.79
  • ...
Yeni kimlik kartı çıkaran engelli hastalara evde hizmet

Bingöl’ün Genç ilçesinde nüfus müdürlüğü,  yeni kimlik kartı çıkarmak isteyen engelli hastalara evde hizmet vermeye başladı.

Genç ilçe nüfus müdürlüğüne gidip yeni kimlik kartı çıkarmakta zorlanan engelli ve yaşlı vatandaşların oturdukları evde söz konusu hizmeti artık rahatlıkla alabildiği belirtildi.

Genç Kaymakamlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Bürosundan yapılan açıklamada, “İlçemizde hayata geçirilen gezici kayıt terminali uygulaması ile engelli ve ileri derecede yaşlı ya da yürümesinde sakınca olup nüfus müdürlüğümüze gelemeyen vatandaşlarımızın hanelerine; bilgisayar, yazıcı ve biyometrik veri okuyucuyu ve parmak izi içeren donanımımızla gidip yeni kimlik kartı için başvurularını alıyoruz. Başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları Ankara’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzce basılıp, PTT aracılığıyla hastalarımızın hanelerine teslim ediliyor.” denildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Genç Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dolunay Kürü de  “’İlçemiz Yenişehir Mahallesi'nde ikamet eden 1940 doğumlu M. Ali Sayin  isimli raporlu vatandaşımız ailesi vasıtasıyla yeni kimlik kartı  için kurumumuza müracaat etti. Bizlerde memurlarımız ile birlikte hanesine gidip başvurusunu aldık. Vatandaşımız eskiden yaşadıkları sıkıntılar ile yeni uygulamanın kalitesini karşılaştırıp devletimize teşekkür etti. İlçe nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü olarak bu güzel hizmeti vermenin ve hemşehrilerimizi memnun etmenin gururunu yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı. (Nihat Kanat-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir