• DOLAR 7.293
  • EURO 8.612
  • ALTIN 454.646
  • ...
Günlerdir otogarda kalan mültecilere sahip çıktılar

Farklı ülkelerden çeşitli nedenlerden dolayı Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan 150 civarında mülteci Van şehir otogarında çaresizce beklemeye devam ediyor.

Otogarda zor şartlar altında bekleyen mültecilere Van Umut Kervanı Derneği tarafından hayırseverlerin de yardımları ile iftar yemeği veriliyor.

Van Umut Kervanı Derneği Sabri Yıldırım, "Van Umut Kervanı olarak yaklaşık beş gündür bu ailelerimizi tespit ettik. Bu mülteciler çeşitli nedenlerden dolayı İlimize sığındılar. Dört gündür biz bu kardeşlerimize iftar veriyoruz. Ramazan boyunca iftarlarımız devam edecektir. Katkıda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilirler." dedi.

"Van'ımıza sığınan bu kardeşlerimize el uzatalım"

Yaklaşık 150 civarında mültecinin bulunduğunu dile getiren Yıldırım, "Bu insanlar göç idaresine başvurup izin belgesi almışlar. Bunlar İstanbul, batı tarafına gitmek istiyorlar. Tabi bu izin belgelerinin de belli bir süresi vardır. Bu izin süresince de burada çaresizce bekliyorlar. Yerde yatıp kalkıyorlar. Yatak ve barınca ihtiyaçları vardır. Biz umut kervanı olarak hayırseverlerin de yardımları ile bu kardeşlerimize dört gündür iftar vermekteyiz. Buradan hayırsever vatandaşlara da seslenmek istiyorum. Van'ımıza sığınan bu kardeşlerimize el uzatalım." diye konuştu.

"Bu mağduriyetlerini hep birlikte çözelim." diye çağrıda bulunan Yıldırım, "Bu kardeşlerimizin yatma yeri yok, kıyafetleri yok, barınacak bir yerleri yok. İzin belgeleri olmalarına rağmen batıya gidecek yol paraları dahi yok. Hayırsever vatandaşlarımızın elinden ne gelirse yardımcı olmalarını talep ediyoruz. Gerekirse barınma yeri olsun giyecek veya iftarlarını açacak yemek temin etmelerini istiyoruz. Hayırseverlerden destek bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir