• DOLAR 6.822
  • EURO 7.569
  • ALTIN 379.237
  • ...
Türkiye zekâ oyunları yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Türkiye Zekâ Vakfı tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması Ödül Töreni, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirildi. Bakan Selçuk, programdaki konuşmasında, "Bu tür çalışmaların bütün topluma yaygınlaştırılması ve sonuçta Türkiye'deki bütün değerlerimizin açığa çıkarılması, bu değerlerimiz için eğitim ortamları ve fırsatları oluşturulmasını Bakanlık çok önemsiyoruz. Önümüzdeki süreçte de zekânın, yeteneğin tespit edilmesi, bu konularla ilgili araç gereç geliştirilmesi, eğitim merkezlerinin oluşturulması ve öğretmen eğitimlerinin yaygınlaştırılması gibi birçok parametrede hazırlıklarımız var." ifadelerini kullandı.

"AMACIMIZ, DÜŞÜNEN, BİLGİYE, AKLA ÖNEM VEREN İNSANLARIN ÇOĞALMASINI SAĞLAMAK"

Türkiye Zekâ Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı da "Amacımız, düşünen, bilgiye, akla, zekâya önem veren insanların çoğalmasını sağlamak. Hedefimiz bütün insanlar, her yaştaki insanlar. O yüzden 5 kategoride yarışmayı düzenliyoruz ama odak alanımız çocuklarımız, gençlerimiz. Çünkü onlar bizim yarınlarımız, onlarla ilgili çok önemli önlemler almamız lazım." diye konuştu.

KAZANANLAR TOPLAM 30 BİN LİRALIK ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

"Oyun 2019" olarak da adlandırılan Türkiye 24. Zekâ Oyunları Yarışması, MEB, TÜBİTAK ve ODTÜ'nün destekleri, Türk Hava Yolları, Türkiye İş Bankası ve Arçelik'in sponsorluğunda düzenleniyor. Toplam ödülün 30 bin lira olduğu, minikler, çocuklar, gençler, yetişkinler ve emektarlar kategorilerinde yapılan yarışmanın eleme sınavı 7 bin 785 kişinin katılımıyla 14 Ocak - 26 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yarışmanın yarı final sınavına katılmaya hak kazanan 4 bin 103 kişi, mart ayında düzenlenen online sınava katılırken, bu aşamayı da geçen bin 102 yarışmacı yazılı olarak yapılan final sınavında ter döktü. Birinciliği elde eden yarışmacılar, minikler kategorisinde Eyüp Ensar Altuntaş, çocuklar kategorisinde Doruk Açıkgöz, gençler kategorisinde Hakan Karakuş, yetişkinler kategorisinde Hatice Esra Aydemir ve emektarlar kategorisinde de Murat Koz oldu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir