• DOLAR 8.675
  • EURO 10.197
  • ALTIN 488.353
  • ...
İmam hatip öğrencileri Afrika’da su kuyusu açacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mardin Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu öğrencileri, Afrika'daki su sıkıntısının giderilmesine bir nebze de olsa destek olmak için kolları sıvadı.

Hayatın birçok noktasında sergiledikleri örnek davranışlarıyla takdir toplayan ve büyük başarılara imza atan imam hatip öğrencileri, Afrika’ya su kuyusu açılması için kermes açtı.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş, şunları söyledi:

"Okulumuz öğrencileri örnek bir çalışmaya daha imza atmış bulunmakta. Öğrencilerimiz tarafından geliri ‘Afrika’da Su Kuyusu’ açmaya harcanmak üzere kermes düzenledi. Sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirdiğimiz kermesimizde birbirinden renkli görüntüler oluştu. Kermes sabahı okçuluk, halat çekme, uçurtma ve matrak gibi geleneksel oyunlarımızla eğlenen öğrencilerimiz, stantların kurulması ile esnaflara taş çıkaracak maharetle birbirinden lezzetli ikramları ziyaretçilerimizin beğenilerine sundular. Kermesten elde edilecek gelir, tamamen Afrika´ya su kuyusu açmaya harcanacak. Kermesimizin düzenlenmesinde emek sarf eden ve katılım sağlayan herkese teşekkür diyorum.” 

(Mehmet Aslan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir