• DOLAR 5.814
  • EURO 6.451
  • ALTIN 274.97
  • ...
Diyarbakır Muhammedi sevdaya hazır
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yarın Newroz Parkı Miting Alanı'nda yapılacak olan "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği için hazırlıklar tamamlandı.

Etkinliğin yapılacağı Newruz Parkı Miting Alanı, Tevhid ve Peygamber Sevdalıları flamaları ile donatılırken, 6-8 Ekim olaylarında PKK ve yandaşları tarafından katledilen Şehid Yasin Börü ve arkadaşları, İslami çalışmalarından dolayı yine PKK'lilerce şehid edilen Aytaç Baran ve Yeni Zelanda katliamında şehid edilen Müslümanlar unutulmayarak fotoları dev kulelerde yerini aldı.

Günlerdir çeşitli çalışmalarla vatandaşlar etkinliğe davet edilirken, bugün itibariyle anons araçları Diyarbakır'ın sokak ve caddelerini gezerek Diyarbakırlıları etkinliğe katılmaya davet etti.   

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren etkinlik tertip komitesi koordinatörlerinden Cemil Cahit Ünsal, etkinlik alanındaki çalışmaların bittiğini ve Diyarbakır'ın Muhammedi sevdaya hazır olduğunu dile getirdi.

Ünsal, "Etkinlik alanında hazırlıklar bitti. Dünden itibaren kardeşlerimiz alanda yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Aslında aylardır bu hazırlık yapılıyordu. Artık bugün son diyebiliriz, etkinlik alanı her şeyiyle hazır İnşallah. Yarın güzel bir gün olacak. Hep birlikte sahabeler ve Peygamberler şehri Diyarbakır halkımızı bu etkinliğe davet ediyorum." dedi.

Alandaki organizasyona ilişkin açıklama yapan Ünsal, "Yarın buraya büyük bir ekran kurulacak. Gelen halkımız, rahat bir şekilde etkinliği izleyebilirler. Çünkü platform rahat görünmese de bu ekrandan alandaki peygamber sevdalısı halkımız rahat bir şekilde izleyebilecekler. Onun dışında misafir platformumuz bulunacak. Yurtdışından bazı misafirlerimiz var, onlara da yer ayarlanmış. Halkımızın yiyecek ihtiyacını gidermek için hem bayanlar hem de erkekler tarafına kermes kuruldu, onun hazırlıkları yapılıyor. Yarın sabah itibariyle inşallah bu hazırlıklar da tamamlanacak." ifadelerini kullandı.

Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca alanda 1 büyük sağlık çadırı olmak üzere toplamda 4 sağlık çadırı kurulacak. Burada 50 civarında sağlıkçı kardeşimiz gönüllü olarak görev alacaklar. Ayrıca erkek ve bayan olmak üzere binin üzerinde görevlimiz olacak ve onların görev yerleri de hazırdır. Platformun arka kısmında kurulacak kayıp çadırımız var. Orada da 50'nin üzerinde görevli kardeşimiz görev yapacaklardır."

İlan ve tanıtım çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Ünsal, "Bugün iki gündür Diyarbakır'ın neredeyse her sokağında, caddesinde 10'a yakın anons aracımız dolaşıyor. Bu vesileyle halkımızı davet ediyorlar. Zaten 100 binin üzerinde 40 hadisten oluşan kitaplar ve bununla birlikte el ilanları da evlere tek tek dağıtıldı. " dedi.

Diyarbakır halkını etkinliğe davet eden Ünsal, son olarak şunları söyledi:

"Tüm Diyarbakır halkını Peygamber Efendimizi anma etkinliğine davet ediyoruz. İnşallah güzel bir etkinlik olacak. Her yıl olduğu gibi birbirinden değerli hatiplerimiz, sanatçıların seslendireceği ilahiler olacak. İnşallah tekrardan halkımızı bu etkinliğine davet ediyoruz." (Ramazan Zeren, Mehmet Aslan – İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir