• DOLAR 5.767
  • EURO 6.397
  • ALTIN 278.258
  • ...
Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlandı

"20 yıldır kutlanan “Dünya Veteriner Hekimler Günü” nedeniyle veteriner hekimlerin halk sağlığı ve hayvan sağlığına yapmış oldukları katkıların anılması amacıyla Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde dünya veteriner hekimler günü etkinlik düzenlendi.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Demirhan, İl Müdürlüğünde idareciler ve veteriner hekimlerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Demirhan, veteriner hekimlerin sadece hayvan sağlığına bakmadıklarını, dolaylı olarak insan sağlığıyla da ilgilendiklerini ifade etti.

Demirhan, “20 yıldır kutlanan dünya veteriner hekimler günü, veteriner hekimlerin halk sağlığı ve hayvan sağlığına yapmış oldukları katkıların anılması için bir vesile olmaktadır. Çiftlikten sofraya güvenli gıdanın ulaşması ve hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların önlenmesinde şüphesiz en önemli görev veteriner hekimlerimize düşmektedir. Canla başla çalışmakta olan veteriner hekimlerimizin dünya veteriner hekimler gününü kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Düzenlenen tören, veteriner hekimlerin pasta kesimiyle son buldu. (Murat Orhan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir