• DOLAR 6.451
  • EURO 7.19
  • ALTIN 338.14
  • ...
Yurda kaydolan öğrenci sayısı kadar fidan dikiyorlar

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK yurtlarında kalan öğrenciler, her yıl yurda kaydolan yeni öğrenci sayısı kadar fidan dikimi gerçekleştiriyorlar.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, geçtiğimiz yıl 81 ilde oluşturulan, "KYK Ormanlarına Yeni Fidanlar Ekleniyor" projesi kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan KYK'lı gençler, gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir ve daha yeşil bir dünya bırakmak için fidan dikme etkinlikleri ile bir araya geldiler.   

Öğrencilerle birlikte fidan dikim etkinliğine katılan Tuşba Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ebubekir Şahin, orman sevgisinin artırılması, var olan ormanların ve çevreyi koruma duyarlılığının geliştirilmesi için bu tür bir etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi.

Öğrencilerin, fidanları toprakla buluşturduğunu ve can suyunu kendi elleriyle verdiklerini belirten Şahin, yurda kaydolan her öğrenci için her yıl bir fidanın dikildiğini söyledi.

Şahin, "Gelecek nesillere yaşanabilir daha yeşil bir dünya bırakılması, gençlere ağaç ve orman sevgisinin kazandırılmasının amaçlandığı projeyle KYK yurtlarına her yıl yeni kaydolan öğrenci sayısı kadar fidanın toprakla buluşması hedefleniyor. Bu güzel projeyi uygulamaya koyan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze gençlerimiz adına teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir