• DOLAR 8.363
  • EURO 9.933
  • ALTIN 488.294
  • ...
Yenikapı Meydanı tekbir ve salavatlarla inliyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Peygamber Sevdalıları Vakfı Marmara Koordinatörlüğü'nün Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlediği "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" isimli program, büyük bir coşku içerisinde on binlerce Peygamber aşığı İstanbullunun katılımıyla başladı.

Sahnede okunan öğle ezanının ardından alanda saf tutularak cemaatle namaz kılındı.

Mustafa Karakaş'ın sunuculuğunu yaptığı "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temalı büyük etkinlik, saat 14.00'da başladı. İlk olarak Hafız Yasin Turna'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte vatandaşlar sık sık salâvat ve tekbirler getiriyor. Bayanların yoğun katılım gösterdiği programda, Peygamber Efendimize getirilen salavatlar arşa yükseliyor.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve ardından mevlidin okunması için mevlithanlar; Molla Abdülbari Çelik, Ferdi Kalkan ve Abdülbari Duman platformdaki yerini aldı. Mevlithanların okuduğu mevlid ile etkinlik devam ederken, mevlidin okunması sırasında duygulu anların yaşandığı görüldü.

Program, ilahi faslı için platforma çıkan ses sanatçıları M. Ali Oğuz ve Nurullah'ın seslendirdikleri ilahi ve ezgilerle devam ediyor.

On binlerce Peygamber sevdalısının katılımıyla büyük bir coşku ve heyecanla devam eden "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğinde İstanbullular, seslendirilen ilahi, ezgi ve marşlara eşlik ederek etkinlikteki coşkuya ortak oluyor.

Etkinliğe; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl, İlçe Başkanları, alimler, kanaat önderleri, STK temsilcileri katıldı. 

(Mehmet Fatih Akgül, Nizamettin Aşkın, Zeyd Varol-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir