• DOLAR 6.819
  • EURO 7.567
  • ALTIN 377.076
  • ...
“Sektörel İş Birliği Toplantısı” yapıldı

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş başkanlığında “Sektörel İş Birliği Toplantısı” yapıldı.

Üniversitenin Merkez Kampüsünde düzenlenentoplantıda, makine imalat firmaları ile TPAO ve TÜPRAŞ kurumlarına yapılan üretimlerin artırılması konusunda firma temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunuldu.

TÜPRAŞ ve TPAO gibi kurumsal firmaların yurtiçi ve yurtdışından almış olduğu ürünlerin Batman sanayicilerinden temini ile ilgili Vali Hulusi Şahin başkanlığında valilik toplantı salonunda yapılan toplantının ardından TÜPRAŞ ve TPAO kurumlarıyla yapılan toplantı sonuçları çerçevesinde sektörel işbirliğinin geliştirilmesi konusunda sektör temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Arge-İnovasyon çalışmalarının sanayicilere, şehre, bölgeye ve ülkeye yapacağı katkılar üzerinde durulan toplantıda, arge-inovasyon çalışmalarına devlet tarafından verilen vergi muafiyeti, makina ve ekipman tedariki, teşvik kredileri gibi destekler hakkında bilgilendirmeler yapılarak makine imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar teşvik edildi.

Toplantıda firmaların ihracat düzeylerinin artırılması için UR-GE projesi, KOSGEB İşbirliği-Güç Birliği Projeleri, KOSGEB Stratejik Ürün Desteği konularında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya; Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Genel Sekreter Adnan Selçuk Erginöz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hasan Gül, Batman KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Hakan Karakaya, DİKA Batman İl Koordinatörü Hasan Burak Yavaş, KOSGEB İl Müdürü Mehmet Fidan, ilgili akademisyenler ve firma temsilcileri katıldı.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir