• DOLAR 6.856
  • EURO 7.748
  • ALTIN 390.758
  • ...
İşçi alımında 35 yaş sınırına tepki
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Program (TYO) kapsamında işe alınacak kişilerin kurayla belirlenmesinin ardından isimleri kurada okunmayan 35 yaş altı vatandaşlar duruma tepki göstererek İŞKUR binasına giderek itiraz dilekçesi verdiler.

İŞKUR Adıyaman İl Müdürlüğü önünde toplanan 35 yaş altı olan vatandaşlar, dilekçe vererek, duruma tepki gösterdi.

Toplanan grup adına açıklama yapan Murat Atalay, "Bir hafta önce Adıyaman'da İŞKUR aracılığıyla TYP kapsamında müftülüğe 60 kişi alınacağı söylendi. Diğer 41 kuruma da eleman alınacağı söylendi. Sadece müftülüğe 35 yaş altı personel alınacağı söylendi. Bugün gittiğimizde 35 yaş altı kişilerin alınmadığını gördük. Sebebini sorduğumuz da diğer 41 kurumun 35 yaş altı erkeleri almadığını bu durumda müftülüğünde almaması gerektiğini kendi aralarında İŞKUR'da belirlemişler." dedi.

İŞKUR'a kayıt yaptıran 35 yaş altı olan insanların genelde müftülüklere başvuru yaptığını belirten Atalay "Sabah 07.00'de müftülüğün önünde beklemeye başladılar. Madem 35 yaş altı almayacaktınız neden alınacak diye bir ibare yazılıyor. Buradan yetkililere, sayın valimize sesleniyoruz bu işe bir çözüm bulsunlar." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş - İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir