• DOLAR 6.059
  • EURO 6.568
  • ALTIN 308.46
  • ...
Paris’te Mevlid Etkinliği Coşkusu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Programa Avrupa’nın farklı ülkelerinden, Fransa’nın birçok şehrinden katılımcılar geldiği yanı sıra Yabancı ve Türkiye'li STK’larından temsilcilerin programda katıldığı görüldü. Programda dağıtılan kırmızı güller İlgi odağı oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren Medine cami gönüllüleri tatlı bir koşuşturma ile salonu Peygamber aşıkları için hazır Hale getirdiler.

Sunuculuğunu Tahir Esen’in yaptığı program kılınan öğlen namazı sonrası, Şuayb Uslu hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Vuslat, Susa ve Vahdet ilahi grupları okudukları ilahilerle programa renk kattı.

Ardından Paris Medine Camii mevlüthanlarından Şuayb Uslu ile Vuslat ilahi grubu solistlerinden Muhammed Edip, Türkçe ve Kürtçe mevlidi şerif okudu.

Akabinde Medine Camii kız ve erkek ilahi gruplarının okuduğu ilahiler büyük beğeniyle dinlendi.

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Fatih Demirtaş hoca, Peygamberimiz gelmeden dünyanın her yerinde zulüm olduğunu söyledi, Fatih hoca yaptığı konuşmada‘’ en iyi yerlerden biri olan Arabistan’da bile kızlar diri diri gömülmüştür. Bizans, kisra, mısır kıbtilerinde zulüm organizeli işleniyordu. Mekke’de zulüm biresysel olduğu için az da olsa iyi şahsiyetler çıkmıştır.

Allah Rasulü herkesin kendisini beklediği bir zamanda, ama özellikle kendisinden haberdar olmayan, ezilmiş kadın, erkek ve köleler bekliyordu.’’

Konuşmasının devamında İslam’ın bir kişiyle kısa sürede yayıldığını söyleyen Fatih hoca, 23 yıl içinde veda hutbesinde 120000 sahabenin hazır olduğunu söyledi.

Konuşmasının sonunda Allah Rasulü’nün akıllara,vicdanlara hitap ettiğini söyleyen Fatih hoca onun gelmesiyle, faizin ortadan kalktığını, zenginlerle oturamayan Bilal gibilerin, İslam’ın gelmesiyle Kabe damına çıktığını belirtti.

Program Medine Camii müdavimlerinden Reis Ataş’ın okuduğu şiir ile devam etti.

Daha sonra siyer sınavında dereceye girenlerin ödülleri takdim edildi. Nisa Yılmaz sınavda birinci olarak Umre ödülünü, Reis Ataş bilgisayar ve Torun Polat ise tablet hediyeleri takdim edildi.

Medine cami cemaati tarafından başlatılan salavat kampanyası sonucuda açıklandı:

26 hatim, 4085 yasin süresi, 200 amme ve tebareke süreleri, 133960 ihlas süres,  ve 4 milyon 464 bin 634 salavat çekildi.

Avrupa’da yeni kurulan Avrupa Yetim Eli derneği temsilcisi programda stand açarak dernek ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Program Medine Camii hocası Abdullah Kaya’nın teşekkür konuşması ve duasıyla devam etti.

Program Vuslat ilahi grubunu okuduğu İsmi Azam duası ile son buldu.

Kaynak: Habernas

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir