• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
Irak'ta Hazreti Muhammed'i "Tanıtma ve Sevdirme Festivali" düzenlenecek
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Irak Kürdistan'ın Süleymaniye kentinde bulunan Süleymaniye Kültür Salonunda (Holi Roşimbiri Süleymani) Kürdistan Öğrenci Organizasyonu (Rekxravi Kutabiyeni Kürdistan) tarafından Hazreti Muhammed'i Tanıtma ve Sevdirme Festivali'nin 4'ncüsü düzenleniyor.

Düzenlenecek festival ile ilgili İLKHA muhabirlerine bilgi veren Kürdistan Öğrenci Organizasyonu Genel Başkanı Doktor Bestun Hama Salih, festivalin amacı Peygamber Efendimizi tanıtma ve sevdirmek olduğunu belirtti.

İslami eser ve kültürlerle halka Hazreti Muhammed'i (sallahu aleyhi vesselam) tanıttıklarını söyleyen Salih, "Kürdistan Öğrenci Organizasyonu olarak, Peygamber Efendimizi tanıtmak ve sevdirmek amacıyla festival düzenliyoruz. İslami eser ve kültürlerle milletimize Efendimizi tanıtıyoruz. Türkiye Kürdistan'ından Diyarbakır şehrinden bir grup, İran Kürdistan'ın Sıne şehrinden 2 grup ve Irak Kürdistan'ından da bir grup festival için toplam 4 grup ilahi sanatçılarını davet ettik. Festival Cuma günü saat 15.00'da başlayacak, 2 saat devam edecek." dedi.  

Katılımın yüksek olacağını tahmin ettiklerini belirten Salih, "Çünkü millet festivali sabırsızlıkla bekliyor. Peygamber Efendimizin tanıtılması ve sevdirilmesi için 4'ncü senedir festival düzenliyoruz. Festival için iki gayemiz var. Birinci gayemiz 4 parça Kürdistan'da bulunan Müslümanların bir araya getirilmesidir. İkinci gayemiz ise Kürd ilahi sanatçılarımızı bir araya getirmek ve tüm dünyaya Kürdlerin Peygamberine bağlı olduğunu duyurmaktır. Peygamber Efendimizin kardeşleri olduğumuzu kanıtlamak ve aynı zamanda İslam'a sahip çıktığımızı kanıtlamak için bu festivalleri yapıyoruz. Gençlerin uyandırılması için bu festivalleri yapmak zorundayız. Gençlerimiz her zaman festivalin yapılacağı tarihi soruyor. Bunun için Peygamber sevdalılarının festivalin yapılacağı salonun doldurulacağını düşünüyoruz." şeklinde konuştu. (Mehmet Sait Çelik, Senger Ali-İLKHA)  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir