• DOLAR 6.161
  • EURO 6.71
  • ALTIN 326.36
  • ...
Göbeklitepe Kültür ve Sanat Etkinlikleri başlıyor

2019'un Göbeklitepe Yılı ilan edilmesinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-22 Nisan tarihleri arasında Göbeklitepe Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenlenecek.

12 bin yıllık tarihi ile bilinen ilk tapınak olma özelliğini taşıyan Göbeklitepe, tarihteki ilk inancın başlangıç kaynağı olarak kabul ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’u Göbeklitepe yılı ilan etmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde alınması gereken tedbirlerle yapılması planlanan uygulamalar başlattı.

Göbeklitepe’nin daha iyi tanıtılması için birçok etkinlik düzenleyen Büyükşehir Belediyesi şimdide Göbeklitepe Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenliyor.

Etkinlikler 20 Nisan Cumartesi günü Göbeklitepe’de başlayacak.

Etkinlikler kapsamında, halk oyunları, engelli mehter takım gösterisi, çeşitli el sanatları, tiyatro gösterileri düzenlenecek.

Etkinliklerin son gününde ise Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda 2019 Göbeklitepe yılı Kültür ve Sanat Etkinlikleri sergisi düzenlenecek. Etkinliklere tüm Şanlıurfalılar davet edildi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

 

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir