• DOLAR 6.835
  • EURO 7.588
  • ALTIN 380.486
  • ...
İŞKUR Bingöl'de 300 kişiyi istihdam edecek

Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında kamu kurumlarında 300 kişinin istihdam edileceğini bildirdi.  

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çalışma ve İş Kurumu Bingöl İl Müdürlüğü İl Müdürü Fesih Güler, "İl Müdürlüğümüz ile ekteki listede belirtilen kurum ve kuruluşlar işbirliğinde toplam 300 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları 15 Nisan – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır." dedi.  

Başvuru için katılımcı şartlarını ifade eden Güler, "Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almamak, öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç), adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre, aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP'ye katılamaz." ifadelerini kullandı.  

Güler, sözlerine şöyle devam etti:   

"TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP'nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı, yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP'ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar. Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır." şeklinde konuştu.

Güler, son olarak şunları kaydetti:

"Katılımcılar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olanlar arasından öncelikli olarak belirlenecektir. Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 6 Mayıs 2019 tarihinde başlayacak, 31 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir." (Nihat Kanat-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Kategorinin Öne Çıkan Haberleri