• DOLAR 5,7338
  • EURO 6,4819
  • ALTIN 255,268
  • ...
"Obezitede birinci sıradayız"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü "Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazandırma Projesi" kapsamında düzenlenen programda, sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazandırma Projesi" kapsamında Ayşe Ferhat Yapar Anaokulu'nda öğretmenler, veliler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Programda konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, obezitenin birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirtti.

Sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, "Şişmanlığın en büyük nedeni sağlıksız beslenmeden geçiyor. Uzmanlar zayıflamanın yolunun yüzde 75'ini sağlıklı beslenme, yüzde 25'inin ise spor yapmak olduğunu söylüyorlar. Ayrıca yediklerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çocuklarımız bizim geleceğiz. Özellikle çocuklarımızı bekleyen çok ciddi bir tehlike var." dedi.

Türkiye'nin obezitede Avrupa ülkeleri sıralamasında birinci sırada yer aldığını söyleyen Tahmazoğlu, şunları söyledi:

"Bu ilerde kalp, romatizma, şeker gibi birçok hastalığa davetiye çıkarmak demektir. Allah korusun ülkenin bu anlamda geleceği tehlikede. Bu sağlıksız bir neslin gelmesi ve sağlık giderlerinin artması demektir. Bunu engellemek için Şahinbey'de çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ve spor yapmaları için birçok çalışmalar yaptık yapmaya da devam edeceğiz." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir