• DOLAR 5,7283
  • EURO 6,2953
  • ALTIN 280,662
  • ...
Muhtar adaylarından takdir toplayan ziyaret
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Mardin’in Kızıltepe ilçesi İpek Mahallesi’nden, pazar günü yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde muhtar adayı olan 13 kişi, seçimi kazanan Muhtar Erdal Yalçın’ı muhtarlık ofisinde ziyaret etti.

Her yerel seçimde muhtar kavgalarının yaşandığı bir ülkede yapılan ziyaret takdirle karşılanırken, yapılan görüşmede örnek davranışlar kadar önemli görüş birliğine de varıldı. Mahallede, uyuşturucu belasına karşı etkin mücadele edilecek.

"Uyuşturucuya karşı birlikte mücadele vermemiz lazım"

Ziyarette konuşan muhtar adaylarından Hamza Sala, seçilen muhtarın, özellikle üzerinde durması gereken konuların başında uyuşturucu geldiğini söyledi.

Sala, "Son yıllarda uyuşturucu belası her tarafa yayılmış durumda. Ben, özellikle bu bela ile mücadele etmek için muhtar adayı oldum. Çünkü bu belaya bir kardeşimi kaptırdım. Muhtar seçilen arkadaşımız, kolluk kuvvetlerini de arkasına alarak, bizim de desteğimizle bu illet ile mücadele etmesi gerekiyor. Sadece seçilen muhtarımız değil hepimiz bir olup uyuşturucuya karşı mücadelemizi vermemiz lazımdır. Muhtar, halka dokunan ilk eldir. Bu yüzden muhtarların bir olup bu konuyu yüksek mercilere taşıması lazım, neler yapabiliriz diye oturup konuşmamız lazımdır. Bu sorunun çözülmesi için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Ben belki muhtar olmadım ama durmayacağım. Farklı yollarla bunlarla mücadele edeceğim. Çünkü kardeşimi uyuşturucuya kaptırmışım. Ben her zaman bu mücadelemin arkasında duracağım." dedi.

"Bugünkü ziyaret takdire şayandır"

Muhtar adaylarının davranışlarının takdire şayan olduğunu kaydeden İpek Mahallesi Muhtarı Erdal Yalçın, ziyaretin anlamlı olduğu kadar önemli olduğunu ifade etti.  

Muhtar Yalçın, "Çok güzel bir seçim geçirdik. 15 aday yarıştık. Herkesin gözü kulağı bizim muhalledeydi, çünkü çok güçlü adaylar vardı. Çok şükür herkes sağduyulu davrandı ve en ufak bir olumsuzluk yaşanmadan seçimi atlattık. Bu benim için seçimi kazanmaktan çok daha önemliydi. Bu yüzden herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Uyuşturucu meselesi hepimizin meselesidir"

Uyuşturucu meselesiyle ilgili de konuşan Muhtar Yalçın, bu konuda daha önce de mücadele verdiğini, vermeye devam edeceğini söyledi.

Yalçın, "Vekil muhtar olarak görev yaptığım süre zarfında bu konudaki mücadelemi verdim, vermeye de devam edeceğim. Uyuşturucu meselesi, aylık istişare toplantılarda sürekli dile getirdiğim konuların başında geliyor. 30 yıldır mahallede olduğumuz için nerede sorun olduğunu biliyoruz. Medyaya vermeden konuyu gerekli mercilere iletiyoruz. Uyuşturucu konusundaki mücadelemizi vermeye devam edeceğiz, çünkü mahalle bizim mahalle, gençler bizim gençlerimizdir. Uyuşturucu meselesi şahsi bir mesele değildir, hepimizin meselesidir." dedi.

Sırayla söz olan diğer muhtar adayları da seçilen muhtarı tebrik ederek, çalışmalar konusunda gereken desteği vereceklerini ve üzerlerine düşen görevi yerine getirme noktasında hazır olduklarını deklare etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir