• DOLAR 5.892
  • EURO 6.531
  • ALTIN 282.16
  • ...
Abbas: Maaşları ödeyemez hale gelebiliriz

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah’taki Filistin Yönetimi binasında Amerikan Harvard Üniversitesi öğrencilerinden bir grubu kabul etti.

İsrail’in yaptığı kesintiler sebebiyle Filistin Yönetimi bütçesinin yüzde 70’inin kaybolduğunu belirten Abbas, memur maaşlarının yarısını verebildiklerini söyledi.

Abbas, önümüzdeki ay belki de maaşların yüzde 40’ını ödeyebileceklerini, daha sonra maaşları ödeyemez ve resmi kurumların masraflarını karşılayamaz hale gelebileceklerini ifade ederek, “Bunun sorumlusu İsrail” dedi.

İşgal rejiminin Filistin Yönetimi paylarından yaptığı kesintilerin 182 milyon şikele ulaştığını kaydeden Abbas, Filistin Yönetimi’nin İsrail’deki seçimlerden sonra bu duruma daha farklı yaklaşacağını öne sürdü.

Abbas, direnişi kastederek asla şiddete başvurmayacaklarını ve şiddeti onaylamayacaklarını, haklarının ellerinden alınması için başka yollar olduğunu söyledi.

Gazze Şeridi’ndeki taraftarlarını Hamas’a karşı ayaklanmaya ve devrime çağıran Abbas’ın Filistin halkına yönelik cinayetlerine rağmen işgal güçlerine karşı direnişi ısrarla reddetmesi dikkat çekti.

Abbas, haklarını ve devletlerini barışçıl yollarla ve müzakerelerle elde etmek istediklerini, Amerika dahil 83 devletle terörle mücadele anlaşmaları imzaladıklarını açıkladı.

Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir