• DOLAR 5.629
  • EURO 6.343
  • ALTIN 261.296
  • ...
İBB'den gençlere "doğru meslek ve tercih" konusunda konferans

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üniversite ve lise adayı gençlere rehberlik desteği sağlayan eğitim programlarına devam ediyor. Üniversite sınavına girecek lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Doğru Meslek ve Tercih Konferansları”, lise sınavına girecek ortaokul son sınıf öğrencilerine ise “Geleceğe İlk Adım Konferansları” düzenleniyor.

İstanbul’un her iki yakasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu okullara yönelik olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferanslarda gençlerin gelecek kaygısı gütmeden kendilerini geliştirmeleri, kendilerini tanımaları ve kendilerine güvenmeleri noktasında rehberlik uzmanları tarafından bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimler veriliyor.

Doğru Meslek ve Tercih Konferanslarının ilk eğitimi İBB Ümraniye Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi'nde 400 lise son sınıf öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Nişantaşı Üniversitesi Rehberlik ve Kariyer Daire Başkanlığı Rehberlik Uzmanı Nazik Kösegil tarafından verilen konferansta, doğru meslek seçiminin insanın hayatını ve mutluluğuna etkileri anlatılırken meslek seçiminden önce kişi kendisini, meslek gruplarını ve eğitim alacağı okulu tanımasının gerektiği ifade edildi.

Ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Geleceğe İlk Adım projesinin ilk konferansı ise Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde 450 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansta öğrenciler, geleceğin meslekleri ve lise seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları öğreniyorlar.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen eğitimler 8 Mayıs’a kadar devam edecek.

Doğru Meslek Ve Tercih Konferansları

26 Mart 2019 Salı             Yenibosna Enver Ören Kültür Merkezi

2 Nisan 2019 Salı              Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi

9 Nisan 2019 Salı              Esenler Adem Baştürk Kültür Merkezi

16 Nisan 2019 Salı            Kadıköy 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu

30 Nisan 2019 Salı            Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi

7 Mayıs 2019 Salı              Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi

Geleceğe İlk Adım Konferansları

27 Mart 2019 Çarşamba                İBB Ümraniye Şehit Safitürk Kültür Merkezi

3 Nisan 2019 Çarşamba               Yenibosna Enver Ören Kültür Merkezi

10 Nisan 2019 Çarşamba              Esenler Adem Baştürk Kültür Merkezi

17 Nisan 2019 Çarşamba              Başakşehir Kültür Merkezi

8 Mayıs 2019 Çarşamba               Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi (Nizamettin Aşkın-İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir