• DOLAR 6.704
  • EURO 7.503
  • ALTIN 372.051
  • ...
"Filistin direnişi işgalcilerin denklemini nasıl kıracağını bilmektedir"

Filistinli kanının seçim malzemesi yapılmasına izin vermeyeceğini belirten İslami Direniş Hareketi (Hamas), Gazze Şeridi'nde gerginliğin yükselmesinden işgalci çeteleri sorumlu tuttu. Hamas, direnişin, işgalcilerin denklemini nasıl kıracağını bilmekte olduğunun altını çizdi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Fevzi Berhum, Gazze Şeridi'nde gerginliğin yükselmesinden, sivillere ve direnişe ait alanların bombalanmasından işgalci çetelerin sorumlu olduğunu belirtti.

Berhum, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'ne düzenlen saldırıların, işgalcilerin Filistin halkına yönelik cinayet siciline eklenen yeni bir halka olduğunu ifade etti.

Berhum, "İşgal rejimi, iç krizlerini dışarıya taşımayı ve Gazze Şeridi'nde yeni krizler oluşturmayı amaçlıyor. Filistin direnişi cani işgal çetelerine nasıl davranacağını ve denklemini nasıl kıracağını bilmektedir. Filistin halkı, savunma görevini terk etmeyecektir. Filistin sahasının ve Filistinli kanının işgalciler için seçim malzemesi olmasına izin vermeyeceğiz. İşgalci çetelerin, gelişmeleri iyi okuması gerekir." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, açıklamada, çetelerin beş saat süreyle düzenlediği bir dizi saldırının ardından Gazze Şeridi'ne gergin bir sessizliğin hâkim olduğu belirtildi.

Çetelerin hava saldırılarında dört kişinin yaralandığı ve büyük çapta maddi hasar meydana geldiği kaydedildi. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir