• DOLAR 6.708
  • EURO 7.521
  • ALTIN 372.45
  • ...
Yeni Zelanda katliamı Müslümanlara duyulan kin ve nefretin sonucudur

Yeni Zelanda'daki cami katliamına ilişkin açıklamada bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter,  Yeni Zelanda'da camiye canice, vahşice yapılan ırkçı, faşist saldırıda onlarca Müslüman şehit olduğunu ve çok sayıda Müslümanın yaralandığını hatırlatarak, dünyanın en büyük barbar ve vahşi yaratıkları bile ibadet halindeki insanları katletmeyeceğini söyledi.       

Öter, "Ne yazık ki son zamanlarda bazı batı toplumlarında İslamofobi giderek artış göstermektedir. Batı söze gelince herkese insanlık, medeniyet, uygarlık, vicdan, merhamet gibi dersler vermeye çalışırken, kendi katillerini eğitmekten aciz olduğunu bu son katliamla bir kez daha ortaya koymuştur. Hani ibadethaneler dokunulmazdı." dedi.

"Emperyalistler Müslümanlara yaşam hakkı tanımıyor"

Öter, "Başını ABD ve Siyonist İsrail ve bazı batılı ülkelerin çektiği sömürgeci emperyalist güçler asırlardır kendi çıkarları için Müslümanları kendi topraklarında sömürüyor, yaşam haklarını yok ediyor. Bu yetmezmiş gibi kendilerine sığınmış Müslümanlara her türlü zulmü ve katliamları reva görüyor. Bu katliamı gerçekleştiren Brenton Tarrant isimli vahşiyi ve işbirlikçilerini şiddetle ve nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Saldırıda şehit düşen kardeşlerime Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken; Tüm zalimler için yaşasın cehennem diyorum." (Mehmet Aslan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir