• DOLAR 5,7165
  • EURO 6,2917
  • ALTIN 276,042
  • ...
Oktay duyurdu!  e-devlet üzerinden ücretsiz sunulacak!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, başkanlığında, tüm bakanlıkların ve  ilgili kurumların katılımıyla yapılan "Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet  Toplantısı"nda gelinen son durum değerlendirildi.
 
Oktay, yaptığı yazılı açıklamada, yüzde  95'in üzerinde tamamlanan  "e-Devlet Versiyon 1.0"ın yıl sonuna kadar tamamlanması konusunda kararlı  olduklarını belirtti.  Vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yeni hizmetleri, e-Devlete entegre  etmek için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Oktay, kuruma,  vatandaşa ve devlete katma değer sağlamayan hizmetleri de sona erdirdiklerini  bildirdi.
 e-Devlet'e  finans ve bankacılık alanında yeni bir hizmeti entegre  ettiklerini aktaran Oktay, şunları kaydetti: "Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden  yarından itibaren ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Daha önce ücret ödeyerek  alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak.  Vatandaşımız, bu hizmet ile evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve  finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi  kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz,  komisyon bilgilerini görebilecek.
 
Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak.  Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını  topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek. Ayrıca, son 10 yılda banka ve  finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı  durumdaki borçlarını görebilecek."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir