• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
KOSGEB ve TESK  esnafa yurtdışı gezi desteği veriyor

EKONOMİ SERVİSİ

'KOSGEB İLE BİRLİKTE YURTDIŞI İŞ GEZİSİ DESTEĞİ VERİYORUZ'

TESK olarak KOSGEB işbirliği ile yurtdışı iş gezisi desteği verildiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,

 'Uzun zamandır KOSGEB tarafından verilen Yurtdışı İş Gezisi desteğine artık konfederasyonumuz da katıldı. Sektörel gelişmeleri takip etmek, uluslararası işbirliklerini artırmak amacıyla bu geziler esnafımız için çok faydalı.

Sektörel olarak en az 10 KOBİ'nin katılım sağlaması gereken bu destekte, katılmak isteyen esnafımızın kriterleri konfederasyonumuz ARGE Müdürlüğünce değerlendiriliyor. Esnaf ve sanatkârımızın bu destekten azami ölçüde yararlanabilmesi için gerekli yönlendirmeler ve başvurular yapılıp KOSGEB'e iletiliyor.

Bu geziler hem ülkemizin ürünleri yurtdışına tanıtmak hem de görüşmeleri sağlayan esnaf ve sanatkârımızın kendisini geliştirmesi için çok önemli. İş bağlantılarının sağlanmasıyla verimli geziler oluyor.

Tüm esnaf ve sanatkarımızın bu desteği kendi iş yeri için fırsata çevirerek, başvuruda bulunması çok faydalı olacaktır' şeklinde söyledi.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir