• DOLAR 6.864
  • EURO 7.814
  • ALTIN 399.619
  • ...
Öğrenciler Bilim Fuarı’nda projelerini tanıttı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi’nde ortaokul öğrencileri tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda öğrenciler, projelerini tanıttı.

Bağlar Mahallesi Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’na İlçe Kaymakamı Furkan Duman, Belediye Başkan Vekili Mahmut Akşahin, Jandarma Komutanı İsmail Tanrısever, Emniyet Müdürü Salih Köse, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda, proje yürütücüsü öğretmen Burcu Ceylan Kuru tarafından açılış konuşması yapılıp, projeler hakkında bilgiler verildi.

Kuru, “Bilim fuarları; öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda açılışını yapacağımız fuarımız da fen alanında 7, teknoloji ve tasarım alanında 2, dil ve edebiyat alanında 2, matematik alanında 1 ve müzik alanında bir proje olmak üzere toplamda 13 proje yer almaktadır. Bu proje sayısı ile ilçemiz de genel bilim fuarları içerisinde en fazla projeye sahip okul olarak öğrencilerimizle gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu kapsamda proje için bize destek veren İlçe Kaymakamı'na, Belediye Başkanı'na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Yapılan konuşmanın ardından ilçe protokolü tarafından, öğrencilerin hazırlamış olduğu projeler incelenip bilgiler alındı. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir