• DOLAR 5.811
  • EURO 6.429
  • ALTIN 272.9
  • ...
İşgalci çetelerce şehid edilen Filistinli genç kızın annesine vasiyeti yürek burktu

30 Ocak 2019 tarihinde Doğu Kudüs bölgesinde Zaim askeri geçit noktası yakınlarında işgal çeteleri tarafından üzerine ateş açılması sonucu şehit edilen ve naaşı dün (8 Mart Cuma) teslim edilen 16 yaşındaki şehit genç kız Semah Zuheyr Mübarek'in cenazesi bugün büyük bir kalabalık tarafından defnedildi. Eşyaları ailesine teslim edilen genç kızın annesine yazdığı ve ortaya çıkan vasiyeti ise yürekleri dağladı.

İşte, Zuheyr Mübarek'in annesine yazdığı vasiyeti: "Anne sana vasiyetim şudur ki, şehadet haberim sana geldiği zaman doğduğum gün gibi hatta daha fazla sevin, çünkü Allah beni bağışlamış, beni salihler arasına katmış ve beni Firdevs cennetiyle nimetlendirmiştir."

İşgal çeteleri, genç kızı eylem hazırlığı içinde olduğu iddiasıyla şehit etmişlerdi. Ancak öldürülmesinden sonra aranan çantasında sadece okul malzemelerinin olduğu, herhangi bir eylem aracının bulunmadığı görülmüştü. İşgal çeteleri, şehit genç kızın naaşını 37 gün rehin tuttuktan sonra dün Batı Yaka'nın Bitonya beldesinde bulunan Ofer askeri geçit noktasında dün (8 Mart) ailesine teslim etmişti.

Cenazeye iştirak için toplanan kitle, önce cenazeyi Filistin Tıp Merkezi'nden aldı ve ailesinin Kadure mülteci kampında bulunan evine götürdü. Aile efradının ve yakınlarının şehit genç kızı son kez görmelerinden sonra, cenaze toplanan kalabalık tarafından Ramallah caddelerinde dolaştırıldıktan sonra El-Bire'deki Cemal Abdünnasır Camisi'ne getirildi. Burada öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra El-Bire Kabristanı'nda toprağa verildi.

Cenazeye katılanlar Filistin bayraklarını, Hamas bayraklarını ve şehit genç kızın fotoğraflarını taşıdılar ve siyonist çetelerin Filistin halkına yönelik saldırılarına, gerçekleştirdikleri cinayetlere tepkilerini dile getiren sloganlar attılar. (Muhammed Said Aksoy – İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir