• DOLAR 5.775
  • EURO 6.393
  • ALTIN 277.625
  • ...
Kudüs’te provokasyon tam gaz!

Dış Haberler Servisi

ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesiyle başlayan ve 6 Aralık 2017’de ABD’nin Kudüs’ü terör rejimi israilin başkenti olarak tanımasıyla zirveye çıkan Kudüs provokasyonu devam ediyor. ABD'nin Kudüs Başkonsolosluğu ile Kudüs'e taşınan ABD Büyükelçiliği, dün birleştirildi.

ABD Dışişlerinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Kudüs Başkonsolosluğu ile ABD Kudüs Büyükelçiliğinin tek bir diplomatik misyon olacak şekilde birleştirilmesi, Bakan Pompeo'nun 18 Ekim 2018'de iki misyon ile ekiplerin birleştirileceğine yönelik duyurusu üzerine atıldığı belirtildi.

Tüm diplomatik işlerin artık Kudüs'ten yürütüleceği ifade edilen açıklamada, Gazze ve Batı Yaka'daki işleri ise Kudüs'teki ABD Büyükelçiliği Filistin İşleri Birimi'nin üstleneceği kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu kararın tamamen etkinliği artırmak için alındığı ve ABD'nin Kudüs'ün statüsü ile ilgili politikasının değişmediği iddia edildi.

ABBAS: ABD, KUDÜS KONUSUNDA TARAFSIZ OLMADIĞINI GÖSTERDİ

Atılan adıma tepki gösteren Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, "ABD, Kudüs'ün İsrail’in başkenti olarak tanımakla tarafsız olmadığını gösterdi." dedi.

Resmi ziyaret için gittiği Irak'ta Başbakan Adil Abdulmehdi ile görüşen Abbas, görüşmede, "Irak, Filistin halkının taleplerinin gerçekleşmesine destek sunabilecek güçlü bölgesel pozisyona sahip." dedi.

Filistin'deki gelişmeler ve Kudüs'ün maruz kaldığı ihlallere ilişkin Irak Başbakanına bilgi veren Abbas, "ABD, Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak tanımakla tarafsız olmadığını gösterdi." diye konuştu.

ABD'NİN TEL AVİV BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KUDÜS'E TAŞIMASI

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü terör rejimi israilin başkenti olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamıştı.

Tüm tepkilere rağmen ABD, Tel Aviv'deki büyükelçiliğini törenle Kudüs'e taşımıştı.

İşgal askerleri, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve terör rejimi israilin kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 60 Filistinliyi bir günde şehit edip, 2 bin 770'den fazla Filistinliyi yaralamıştı.

Biz yazacak şey bulduk DOKTOR OLMUŞ AMA…

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Araştırma Görevlisi olan Dr. Pınar Türkoğlu, sıra bekleyen üç çarşaflı kadının fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşarak ‘yazacak şey bulamadım’ diye aşağılayarak hakaret etti. Türkoğlu hakkında hukuki işlem başlatıldı.

Muhsin Şenol-DOĞRUHABER

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Araştırma Görevlisi olan Dr. Pınar Türkoğlu, sıra bekleyen çarşaflı kadınlarla aklınca dalga geçmek için sosyal medyada fotoğraflarını paylaşarak altına ‘yazacak şey bulamadım…” diye yazarak hakaret etti. Konu ile ilgili konuştuğumuz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı yetkilileri Türkoğlu hakkında hukuki sürecin başlatıldığını belirtti.

FOTOĞRAF 8 ŞUBATTA PAYLAŞILMIŞ

Bahsi geçen ‘doktor’ 8 Şubat 2019’da kişisel İnstagram hesabında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde sıra bekleyen çarşaflı üç kadının fotoğrafını izinsiz bir şekilde paylaşıyor. Paylaşımının altına ‘Yazacak şey bulamadım…’ yazan Türkoğlu’na birçok takipçisi de iğrenç yorumlarıyla adeta alkış tutuyor.

YORUM YAPANLAR HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILMALI

Türkoğlu’nun nefret kokan paylaşımının altına yorum yazan ve insanı giyimine göre aşağılayan insanlıktan nasibini almamış fikre sahip kişiler hakkında da işlem başlatılmalı. Açıkça çarşafa ve yaşam tarzına saldırı yapılan yorumların bazıları şöyle: Dr. Duygu Ofoğlu “Ortalama zekaya sahip bir insanı bu hale, sokabilen inanç sistemini ve bunu sağlayan güç her neyse onu korkunç kıskanıyorum” ifadeleriyle İslam’a ve Müslümanlara açık bir şekilde hakaret ediyor. Ayşe Öngören ise “Öcü bunlar, sizi korkutmaya gelmişler” diyerek hakaret ettiği görülüyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi önünde Profesör unvanı olan bir kişi de aynı şekilde tesettüre dil uzatmaktan geri durmuyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE ÜNİVERSİTE HUKUKİ VE İDARİ SÜREÇ BAŞLATTI

Duyarlı vatandaşların dikkatinden kaçmayan nefret içerikli paylaşım önceki gün birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılarak Sağlık Bakanlığı göreve davet edildi. Gazetemizin ulaştığı Diş Hekimliği Fakültesi yetkilileri, bahsi geçen araştırma görevlisi hakkında hukuki ve idari işlem başlatıldığını belirtti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir