Memur-Sen Akademi Yüksek Lisans Kayıtları Devam Ediyor

Memur-Sen Akademi Yüksek Lisans Kayıtları Devam Ediyor
BİNGÖL - Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Nedim Hant,Konfederasyonun Memur-Sen, Meridyen Eğitim Merkezi ortak koordinasyonuyla 11 sendika üyelerinin Lisans Üstü eğitimlerine destek için çalışmalarını başlattı.

Bu çalışmalarla Sağlık-Sen ve Eğitim-Bir-Sen başta olmak üzere Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Büro-Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen, Kültür-Memur-Sen üyelerine yönelik Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında ihtiyaç duyulan başlıklarda çözümler hazırlandığı kaydedildi.

Ön Kabul Şartları
Herhangi bir lisans programından mezun olan ve ALES sınavından (sözel, sayısal veya eşit ağırlık bölümlerinin herhangi birinden) son üç yıl içinde en az 55 alan adayların ön kabulü yapılacak. Henüz ALES yeterliliğine sahip olmayan aday öğrenciler ise özel öğrenci olarak yüksek lisans programına başvurabilecek.
Ön Kayıt Müracaatları İçin Son Gün 15 Eylül 2012

Memur-Sen akademi ve üniversiteler arasında imzalanan protokol gereği yüksek lisans programlarına ön kayıt müracaatları 15 Eylül 2012 tarihine kadar yapılacak ve yeterli müracaat olduğu takdirde dersler 26 Eylül 2012 tarihinde başlayacak.

Ön Kayıt İçin Müracaat Yeri
Tüm yüksek lisans programlarının kayıt takip işlemleri ve programı tamamlama süreçleri, üniversiteler ve Memur-Sen Akademi tarafından koordine edilecek. Ön kayıtlar online olarak www.memursenakademi.com adresinden alınacak.

Yüksek Lisans Programı Ücreti
Yüksek lisans program ücretleri üyelerimiz için KDV dâhil 4.400. TL'dir. Bu ücret kredi kartıyla 10 taksite ödenebilecek.

Eğitimler Nerede ve Nasıl Olacak?
Yüksek lisans programları, grup oluşan illerde yapılacak ve örgün eğitim olacak. Tezsiz Yüksek Lisans programları için program süresi 1 yıldır.

Kayıtlar Nasıl Yapılacak?
Üniversitelerle yapılan protokol kapsamında yüksek lisans programında bir sınıfın açılabilmesi için en az 30 öğrencinin söz konusu programa başvurusu gerekiyor. Kesin kayıtlar, yeterli öğrenci sayısına ulaşan illerde üniversiteler ve Memur-Sen Akademi organizasyonuyla kendi illerinde yapılacak.

Programa Ön Kayıt Şartları Ve Gerekli Evrak Listesi
-Başvuru Formu, (www.memursenakademi.com adresinden indirilebilir.)

-ALES sınavından (sözel, sayısal veya eşit ağırlık bölümlerinin herhangi birinden) son üç yıl içinde en az 55 almak (Henüz ALES yeterliliğine sahip olmayan aday öğrenciler ise özel öğrenci olarak yüksek lisans programına başvurabilecek).

-En az dört yıllık üniversite mezunu olmak (Lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve 1 adet fotokopisi).

-Resmi lisans not dökümünün (Transkript) aslı ve 1 adet fotokopisi.

-2 adet vesikalık fotoğraf (4,5cm x 6cm).

-T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için www.memursenakademi.com internet adresine başvurulabileceğini ifade ederek, \'Yüksek lisans programlarının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum\' diye konuştu. (Nihat Kanat-İLKHA)
En Çok Okunanlar