• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
Arap Birliği terörist israil’e en iyi bildiği şeyi yaptı: Kınama!

KAHİRE

Arap Birliği, terörist israil'in Filistinli şehit ve tutuklu ailelerine ayrılan ödeneğin 139 milyon dolarlık kısmını kesmesine tepki gösterdi.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, terörist israil 'in tahsil ettiği Filistin'e ait vergilerden Filistin hükümetinin tutuklu ve şehit ailelerine ödediği maaşa denk gelen kısmın kesilmesi kararı şiddetle kınandı.

Bu kararın Filistin halkının paraları ve kaynaklarının yağmalanması anlamına geldiği belirtilen açıklamada, "Alınan bu karar, Birleşmiş Milletler'e bağlı ilgili kuruluşların, terörist israil'in bu yeni düşmanlığının karşısında ciddi bir şekilde durmasını gerektiren, uluslararası yükümlülüklerin apaçık ihlalidir." ifadesi kullanıldı.

Terörist israil güvenlik kabinesi, dün, Filistinli tutuklular ve şehitlerin yakınlarına ayrılan ödenekten 502 milyon 697 bin şikelin (yaklaşık 139 milyon dolar) kesilmesini öngören yasayı onaylamıştı.

Terörist israil'in Filistin Maliye Bakanlığı adına topladığı ödenek aylık ortalama 700 milyon şikeli (yaklaşık 190 milyon dolar) buluyor, irail, vergileri tahsil etme bedeli olarak yüzde üçlük kısmı kesiyor.

Terörist çete israil ile Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) arasında 1994’te imzalanan Paris Ekonomi Protokolü gereğince israil yönetimi, Filistinliler adına, kontrolü altındaki sınır kapılarından topladığı yıllık 2 milyar doları Filistin hazinesine aktarıyor. Filistin hükümeti ise bu vergilerden israil hapishanelerindeki tutuklular ile şehit edilenlerin ailelerine sembolik maaş tahsis ediyor.

Kaynak, AA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir