• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
Öğrenciler arasında münazara yarışması

Düzenlenen yarışmanın açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "Gün geçtikçe bu münazara ile ilgili etkinliğimizin ne kadar faydalı olduğunu anlıyoruz. Arkadaşlarımız artık çok profesyonelleştiler ve Önceki yarışmalarımızda olduğu gibi farklı konu başlıkları altında yine öğrencilerimiz tez ve antitezlerini aktarmaya çalışacaklar. Biz bu proje ile sizlerin aile içerisinde, günlük hayatta, okulda ve derste hem karşı tarafı dinlemek hem fikirlerinizi, düşüncelerinizi karşı tarafa anlatırken nezaket kuralları içinde karşı tarafı ikna yollarını pratik olarak uygulamayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla öğrencilerimiz bu çalışmaları yaparken kitap okuyor, araştırma yapıyor, üniversiteye gidiyor, kurumlara gidiyor, ebeveynleriyle etkileşim halinde güzel bir çalışma yapıyorlar. Kaybedeni olmayan bir yarışmadır." dedi.

Yarışmaya Tuşba Fen Lisesi öğrencileri, "Kişiliğin oluşumunda çevre etkili değildir." tezini savunurken, Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ise "Kişiliğin oluşumunda çevre etkilidir." antitezini savundu.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın sonunda Hüma Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 90.75 puan alırken, Tuşba Fen Lisesi öğrencileri 94 tam puan alarak bir üst tura yükseldi. Zorlu geçen münazaranın ardından katılımcılar tarafından münazaraya katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 Koç Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen yarışmaya Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba Belediye Başkan yardımcısı M. Nuri Bekiroğlu, YYÜ Eğitim Programı ve Öğretimi Anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Yayla, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Güzelyıldız, okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir